• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 26 травня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 316 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Климпуш-Цинцадзе І.О. і Міністр юстиції  Петренко П.Д.

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Климпуш-Цинцадзе І.О. поінформувала народних депутатів про виконання плану дій щодо візової лібералізації з Європейським Союзом та про заходи щодо виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. За її словами, Кабінет Міністрів підготував новий комплексний порядок, який забезпечить безперервність, плановість виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Наголосила, що виконання зазначеної Угоди на належному рівні залежить і від вчасного ухвалення пакету євроінтеграційних законів, зокрема у таких сферах, як екологія, протидія дискримінації, статистика, енергоефективність, енергетика, торгівля, оподаткування тощо.

  У своєму виступі Міністр юстиції Петренко П.Д. поінформував парламентарів про заходи, які здійснюються міністерством щодо подальшої децентралізації протягом останніх півтора року. Повідомив, що на сьогодні функції щодо реєстрації нерухомості отримали понад 1330 місцевих громад та які за рахунок зазначеної діяльності вже отримали майже два мільярди гривень доходів до місцевих бюджетів. Водночас закликав народних депутатів ухвалити внесений Урядом проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації та наближення до громадян адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану  (р. № 6150), який забезпечить доступність та належну якість надання публічних послуг шляхом оптимального розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних рівнях адміністративно-територіального устрою за принципами децентралізації.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 288 депутатських запитів, з них 52 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 червня 2017 року.