• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 23 травня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 330 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (р. № 6437), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Народні депутати підтримали («за» - 241) пропозицію депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» заслухати звіт Генерального прокурора України на ранковому засіданні парламенту 24 травня 2017 року.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток концесійного будівництва автодоріг, мостів і тунелів» (голова – народний депутат Яценко А.В.).

  Упродовж ранкового пленарного засідання Верховна Рада розглянула низку проектів законодавчих актів за тематичним напрямом стосовно питань засобів масової інформації та реклами.

  На початку вечірнього пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступила народний депутат Сисоєнко І.В., яка, зокрема, звернулася з вимогою до Прем’єр-міністра України внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині збільшення медичної субвенції на фонд оплати праці медичних працівників.

  Верховна Рада розглянула низку проектів законодавчих актів за тематичним напрямом стосовно питань екологічної політики, зокрема, прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» щодо удосконалення механізму фінансування поводження з радіоактивними відходами (р. № 6435), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 20 питань порядку денного:

  1. прийнято Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» з пропозиціями Президента України (р. № 2009а-д);
  2. прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» (р. № 5313);
  3. прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Комісію у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. при Верховній Раді України» (р. № 5688);
  4. прийнято за основу 5 проектів Законів України, зокрема, «Про стратегічну екологічну оцінку» (р. № 6106);
  5. направлено на повторне перше читання проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо удосконалення регулювання реклами послуг народної медицини (цілительства), послуг, пов'язаних із залученням коштів населення, об'єктів будівництва, цінних паперів та фондового ринку на радіо) (р. № 4924);
  6. не прийнято 5 проектів законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження кримінальних проступків» (р. № 2897).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 24 травня 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів