• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 19 травня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 336 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., який представив проект пенсійної реформи, розробленої Кабінетом Міністрів, що базується на принципах відновлення соціальної справедливості та гарантуватиме підвищення рівня пенсійних виплат, скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, автоматичного осучаснення пенсій і досягнення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду.

  Представляючи проект реформи, Глава Уряду, зокрема, наголосив, що система пенсійного забезпечення, за якої більшість пенсіонерів перебувають за межею бідності, потребує негайних змін. Підкреслив, що система нарахування пенсій наразі є несправедливою. Тому на першому етапі реформування відбудеться осучаснення пенсій. Для цього Уряд запроваджує єдині правила визначення розмірів пенсійних виплат. Водночас Прем'єр-міністр України зазначив, що пенсійна реформа не передбачає збільшення пенсійного віку. «Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років», - наголосив Глава Уряду.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б., Міністр екології та природних ресурсів Семерак О.М., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 266 депутатських запитів, з них 63 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 23 травня 2017 року.