• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 18 травня 2017 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 366 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В., зокрема, нагадав про сумні роковини депортації кримських татар та запропонував народним депутатам о 12-й годині разом з усією Україною вшанувати хвилиною мовчання пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу у 1944 році.

  Далі Верховна Рада приступила до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати прийняли у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа» (р. № 5045), який вніс Кабінет Міністрів.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Ляшко О.В., який, зокрема, звернувся з вимогою до Уряду повернути у державне управління розподільчі газові мережі, якими, на його думку, багато років безкоштовно користуються олігархи.

  О 12-00 народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу у 1944 році.

  Під час пленарного засідання Верховна Рада розглянула низку законодавчих актів за тематичним напрямом стосовно питань аграрної політики, зокрема, ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (щодо уточнення деяких термінів та понять) (р. № 4570), а також прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про використання земель оборони» щодо підвищення ефективності використання виділених земельних ділянок (р. № 4638), які внесені Урядом.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» (щодо удосконалення деяких положень) (р. № 4582), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 33 питання порядку денного:

  1) прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (р. № 0906);

  2) прийнято за основу 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об'єктів у комплексі з земельними ділянками» (р. № 3157);

  3) направлено на повторне перше читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства» (р. № 4922);

  4) не прийнято 3 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про заходи захисту національних інтересів, Національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності» (р. № 5350);

  5) не включено до порядку денного сесії 17 проектів Законів України, зокрема, «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (р. № 6327), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 травня 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів