• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 7 лютого 2017 року

  На ранковому пленарному засіданні (зареєструвалося 365 народних депутатів) Голова Верховної Ради України Парубій А.В., відповідно до статті 83 Конституції України, відкрив шосту сесію Верховної Ради України восьмого скликання. У церемонії відкриття взяли участь члени Уряду на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., керівники центральних органів виконавчої влади, судової гілки влади, посадові особи, яких Верховна Рада обирає або надає згоду на призначення, представники громадських організацій і засобів масової інформації, глави дипломатичних представництв іноземних держав.

  На початку пленарного засідання виступив Голова Верховної Ради Парубій А.В., який зокрема, наголосив, що в умовах російської агресії питання оборони і безпеки стали безумовним пріоритетом для парламенту. Водночас він висловив сподівання, що парламентарі під час нової сесії продемонструють високий рівень відповідальності.

  За пропозицією головуючого народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції.

  Далі представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Під час пленарного засідання народні депутати розглянули низку законодавчих актів за тематичними блоками: питання екологічної політики та питання інформатизації.

  Наприкінці вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив про входження народного депутата Шахова С.В. до складу депутатської групи «Воля народу».

  Загалом Верховною Радою розглянуто 16 питань порядку денного:

  1. прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про антидопінговий контроль у спорті»  (р. № 4724), внесений Кабінетом Міністрів;
  2. прийнято Постанову Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав та міжнародних організацій щодо засудження ескалації збройної агресії Російської Федерації проти України» (р. № 6039);
  3. направлено на доопрацювання до головного комітету Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» з пропозиціями Президента України (р. № 2009а-д);
  4. направлено на повторне друге читання 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо повноважень в галузі охорони навколишнього природного середовища) (р. № 4551) та «Про електронні довірчі послуги» (р. № 4685), які вніс Кабінет Міністрів;
  5. не прийнято 2 проекти Законів України, зокрема, «Про видобування та реалізацію бурштину» (р. № 1351-1);
  6. не включено до порядку денного 3 проекти Законів України «Про електронні комунікації» (р. №№ 3549-1, 3549-3, 3549-4).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 8 лютого 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів