• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 13 липня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 357 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати не підтримали («за» - 215) пропозицію Голови Верховної Ради про продовження роботи шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву та запросив керівників депутатських фракцій і груп на нараду. Після перерви Голова Верховної Ради повідомив про домовленість продовжити вечірнє пленарне засідання до 21 години.

  Водночас народні депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» та деякі позафракційні заблокували трибуну у залі пленарних засідань з вимогою розглянути питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Добкіна М.М., а також ухвалити закони про Антикорупційний суд і про обмеження депутатської недоторканності.

  Народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про Конституційний Суд України» (р. № 6427-д).

  У вечірньому пленарному засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. та члени Кабінету Міністрів України.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (р. № 6600), а також прийняла у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (р. № 6614),  які вніс Кабінет Міністрів.

  Народні депутати підтримали («за» - 231) пропозицію Голови Верховної Ради про продовження  вечірнього пленарного засідання до 20 години.

  Далі народні депутати розглянули подання Генерального прокурора України Луценка Ю.В про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Добкіна М.М. За результатами розгляду Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Добкіна М.М.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 17 питань порядку денного:

  1. прийнято Закон України «Про внесення зміни до розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» з урахуванням Пропозицій Президента України (р. № 6382);
  2. прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України» (щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків) (р. № 6684);
  3. прийнято Постанову Верховної Ради України «Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання» (р. № 6631);
  4. прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (р. № 6614), внесений Кабінетом Міністрів;
  5. включено до порядку денного сесії 6 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України» (щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп'ютерних мереж платників податків) (р. № 6684);
  6. не включено до порядку денного сесії 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги» (р. № 6674) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги» (р. № 6675), які внесені Президентом України та визначені невідкладними.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 14 липня 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів