• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 11 липня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 355 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями, після чого народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив рішення депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» про виключення з її складу народного депутата Розенблата Б.С.

  Верховна Рада ухвалила Закони України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про поводження з радіоактивними відходами» щодо удоскона­лення механізму фінансування поводження з радіоактивними відходами (р. № 6435) і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами» (р. № 6436), які вніс Кабінет Міністрів.

  Після 30-хвилинної перерви у засіданні Голова Верховної Ради повідомив, що Генеральний прокурор України Луценко Ю.В. прибуде до Верховної Ради о 16 годині для представлення подань щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності деяких народних депутатів.

  Водночас народні депутати підтримали («за» - 233) пропозицію Голови Верховної Ради про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності окремих народних депутатів.

  Проте, народні депутати від фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» заблокували трибуну у залі пленарних засідань з вимогою негайного прибуття Генерального прокурора до Верховної Ради України.

  У зв’язку з неможливістю приступити до розгляду інших питань порядку денного головуючий оголосив перерву у засіданні для проведення консультацій з керівниками депутатських фракцій і груп, після закінчення якої закрив ранкове пленарне засідання.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати розглянули подання Генерального прокурора України Луценка Ю.В про надання згоди про притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Дейдея Є.С., Довгого О.С., Лозового А.С., Полякова М.А. і Розенблата Б.С. За результатами розгляду Верховна Рада надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Довгого О.С. («за» - 251), Полякова М.А. («за» - 250) і Розенблата Б.С. («за» - 296).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 29 питань порядку денного:

  1) прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей (р. № 6548);

  2) прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років» (р. № 6574);

  3) включено до порядку денного сесії 13 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (р. № 6614), «Про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України з питань пенсійного забезпечення» (р. № 6615), «Про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення» (р. № 6616) і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій» (р. № 6617), які вніс Кабінет Міністрів;

  4) не включено до порядку денного сесії 7 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги» (р. № 6674) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об'єднань та використання міжнародної технічної допомоги» (р. № 6675), внесені Президентом України та визначені невідкладними.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 12 липня 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів