• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 7 квітня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 326 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр закордонних справ Клімкін П.А. і Голова Державної міграційної служби Соколюк  М.Ю.

  Міністр закордонних справ Клімкін П.А. нагадав народним депутатам, що 6 квітня 2017 року Європейський парламент ухвалив («за» - 521) рішення стосовно введення безвізового режиму між країнами Європейського Союзу та Україною та розповів про наступні кроки завершення процесу надання Україні безвізового режиму. Зауважив, що завершення процесу лібералізації візового режиму вимагає ще декількох процедурних моментів, зокрема, підтвердження даного питання комітетом постійних представників країн-членів Євросоюзу, а також підготовка й ухвалення рішення Радою Європейського Союзу. За його словами, після введення безвізового режиму, для перетину меж країн Європейського Союзу українцям будуть потрібні лише біометричний паспорт і поліс страхування.

  Голова Державної міграційної служби Соколюк  М.Ю. поінформував парламентарів про практичні кроки, які здійснює міграційна служба для запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом. Повідомив, що українські біометричні паспорти для виїзду за кордон визнані усім світом. За його словами, наразі 3 млн. 25 тис. 129 українців отримали біометричні паспорти. Щодня понад 10 тис. громадян України отримують біометричні паспорти для виїзду за кордон.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів І.С., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр юстиції Петренко П.Д., Міністр фінансів Данилюк О.О., виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Супрун У.Н.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток оборонно-промислового комплексу та авіакосмічної галузі України» (голова – народний депутат Кривенко В.М.).

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 261 депутатський запит, з них 65 до Прем’єр-міністра України.

  Також Сироїд О.І. оголосила про вихід народного депутата Голуба В.В. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із низкою заяв, звернень та пропозицій.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 11 квітня 2017 року.