• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 4 квітня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 354 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив рішення депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» про обрання народного депутата Герасимова А.В. головою фракції, а також про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Майбутнє України» (голова – народний депутат Рибак І.П.).

  Народні депутати від фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» заблокували трибуну у залі пленарних засідань з вимогою скасувати рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про введення абонентської плати за постачання газу для споживачів.

  Парламентарі за результатами голосування підтримали пропозицію Голови Верховної Ради щодо запрошення Голів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольного комітету, Національного агентства з питань запобігання корупції та Фонду державного майна для звітування на пленарному засіданні.

  Далі Верховна Рада розглянула низку проектів законодавчих актів за тематичними блоками: питання транспорту та питання енергоефективності.

  Народні депутати ухвалили за основу та в цілому Закон України «Про внесення зміни до Закону України «Про автомобільні дороги» щодо уточнення деяких повноважень державного управління автомобільними дорогами загального користування (р. № 5386), а також прийняли у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уніфікованої митної квитанції» (р. № 4871), які вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 14 питань порядку денного:

  1) прийнято 2 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до статті 41 Закону України «Про дорожній рух» (щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу) (р. № 4246);

  2) прийнято Постанову Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів» щодо збільшення розміру іменних стипендій Верховної Ради України» (р. № 6117);

  3) прийнято за основу 4 проекти Законів України, зокрема, «Про енергетичну ефективність будівель» (р. № 4941-д);

  4) направлено на повторне перше читання  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування відповідальності перевізника за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю пасажирів та третіх осіб» (р. № 4642), який вніс Кабінет Міністрів;

  5) не включено до порядку денного сесії 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (нова редакція) (р. № 6232) і «Про внесення зміни до статті 540 Митного кодексу України щодо примусового виконання постанови органу доходів і зборів або суду про накладення штрафу» (р. № 6233), внесені Президентом України та визначені невідкладними;

  6) не прийнято 3 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі)  (р. № 4660-д).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 5 квітня 2017 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів