• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України 7 грудня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 333 народних депутати) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада завершила розгляд у другому читанні поправок до проекту Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (р. № 5294), який вніс Кабінет Міністрів і ухвалила його у другому читанні та в цілому як закон.

  Далі народні депутати ухвалили в другому читанні та в цілому внесений Кабінетом Міністрів проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (р. № 7116).

  Також під час ранкового пленарного засідання за пропозицією головуючого народні депутати  підтримали («за» - 246) рішення щодо  продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань Державного бюджету України на 2018 рік.

  На вечірньому пленарному засіданні склала присягу народний депутат Заружко В.Л., яка обрана у загальнодержавному багатомандатному  виборчому окрузі за виборчим списком Радикальної партії Олега Ляшка. Згодом головуючий оголосив про її входження до складу депутатської фракції «Радикальна партія Олега Ляшка».

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (р. № 6776-д), «Про Державний бюджет України на 2018 рік»  (р. № 7000). Під час розгляду питань, пов’язаних з прийняттям Держбюджету на 2018 рік,  в ложі Уряду перебував Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., який, зокрема, закликав народних депутатів підтримати відповідні законопроекти, а по завершенні голосування Глава Уряду подякував народним депутатам за плідну і конструктивну роботу.

  Також народні депутати своїм рішенням («за» -231) внесли зміни до календарного плану проведення сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання, яким передбачено не проводити пленарне засідання 8 грудня, а працювати у комітетах.

  Загалом Верховною Радою розглянуто  питань порядку денного:

  1) прийнято 11 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» (щодо оптимізації чисельності працівників органів прокуратури) (р. № 7160);

  2) прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про кошторис Верховної Ради України на 2018 рік» (р. № 7380);

  3) прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про дипломатичну службу» (р. № 7322), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  4) направлено на повторне друге читання 2 проекти Законів України, зокрема «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (р. № 6466);

  5) включено до порядку денного сесії  проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» (р. № 7363), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 грудня 2017 року.

  Інформація про розгляд законопроектів.doc