• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України 5 грудня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 339 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  На вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «ВО «Батьківщина» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву  у пленарному засіданні для проведення консультацій.

  Далі народні депутати підтримали («за» - 217) пропозицію голів депутатських фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» про запрошення на пленарне засідання на 16-ту годину та заслуховування інформації Генерального прокурора, Голови Служби безпеки України, заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і Директора Національного антикорупційного бюро.

  На ранковому пленарному засіданні Верховна Рада ратифікувала низку законів, які вніс Президент України, а також розглянула питання національної безпеки та оборони, зокрема, ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державну спеціальну службу транспорту» щодо статусу Державної спеціальної служби транспорту (р. № 7242), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати заслухали інформацію Генерального прокурора Луценка Ю.В. про ситуацію, яка склалася у відносинах між кількома антикорупційними органами та про події навколо затримання Міхеіла Саакашвілі. Він також відповів на численні запитання народних депутатів.

  В обговоренні інформації Генерального прокурора взяли участь представники депутатських фракцій і груп.

  Наприкінці пленарного засідання Голова Верховної Ради повідомив, що заслуховування представників інших правоохоронних органів буде продовжено на наступному пленарному засіданні.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 24 питання порядку денного:

  1) прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про ратифікацію Угоди про заохочення та захист інвестицій між Україною та Фондом міжнародного розвитку ОПЕК» (р. № 0161), внесений Президентом України;

  2) прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях» (р. № 6109);

  3) включено до порядку денного сесії 11 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» (р. № 7286), який вніс Кабінет Міністрів;

  4) направлено на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи проект Закону України «Про ратифікацію Гарантійної угоди (Проект доступу до довготермінового фінансування) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку» (р. № 0163), внесений Президентом України та визначений невідкладним;

  5) не включено до порядку денного сесії 6 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства з питань запобігання корупції до інформації, необхідної для реалізації його повноважень» (р. № 7276), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 грудня 2017 року.


  Інформація про розгляд законопроектів