• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні шостої сесії Верховної Ради України 9 червня 2017 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 335 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. та Міністр освіти і науки Гриневич Л.М.

  Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. поінформував парламентарів про реформу енергоефективності, заходи щодо зменшення енергоспоживання та завдання, які необхідно здійснити. Зазначив, що міністерством розроблена маршрутна карта із забезпечення енергоефективності в країні, яка спрямована на зменшення енергоспоживання. Закликав народних депутатів ухвалити закони про комерційний облік комунальних послуг, про енергетичну ефективність будівель та про житлово-комунальні послуги, які сприятимуть впровадженню заходів щодо  енергозбереження.

  Під час свого виступу Міністр освіти і науки Гриневич Л.М. поінформувала народних депутатів про підсумки навчального року та про вступну кампанію 2017 року. За її словами, цьогорічна вступна кампанія до вищих навчальних закладів в Україні не має суттєвих відмінностей під попередньої – 2016 року. Проте цього року подавати свої документи на вступ до вищих навчальних закладів можуть власники сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року. Також зазначила, що при вступі до вищих навчальних закладів цього року для абітурієнтів запроваджені коефіцієнти, а саме: галузевий, регіональний і сільський, які можуть додати їм балів.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., Віце-прем’єр-міністр України Кістіон В.Є., Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., перший заступник Міністра оборони Руснак І.С., перший заступник Міністра закордонних справ Пристайко В.В.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив про вихід народних депутатів Мельничука С.П. і Онищенка О.Р. зі складу депутатської групи «Воля народу».

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила  239 депутатських запитів, з них 48 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 20 червня 2017 року.