• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 6 жовтня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 362 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія  А.В. розпочалося із розгляду порядку денного за тематичним напрямом стосовно питань культури, науки та освіти.

  Верховна Рада розглянула та прийняла у цілому проект Закону України «Про внесення змін до пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері», який вніс Кабінет Міністрів.

  Під час пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «Народний фронт» та «Радикальна партія Олега Ляшка» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Княжицький М. Л., який у своєму виступі висловив обурення щодо відхилення народними депутатами проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора» (р. № 4303). Промовець є одним із співавторів цього законопроекту.

  За пропозицією головуючого парламентарі підтримали («за» -236) розгляд двох урядових законопроектів стосовно внесення змін до Держбюджету на 2016 рік раніше запланованого часу. Під час їх розгляду у залі пленарних засідань перебував Прем’єр-міністр України Гройсман В. Б.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо використання кредиту Уряду Республіки Польща на умовах пов'язаної допомоги» (р. № 5074) і «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (р. № 5217), які вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 20 питань порядку денного:

  1. прийнято 12 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління державними підприємствами, що виготовляють бланки цінних паперів, документи та бланки, які потребують використання спеціальних елементів захисту» (р. № 4630), який вніс Кабінет Міністрів, «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» (р. № 5123-1);
  2. прийнято за основу 4 проекти Законів України, зокрема, «Про освіту» (р. № 3491-д);
  3. не прийнято проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора» (р. № 4303);
  4. не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування результатів голосування за проект Закону України «про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (р. № 2966-д П).
  5. не включено до порядку денного проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» (р. № 5142), який вніс Кабінет Міністрів;
  6. знято з розгляду проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України» (щодо мораторію на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення) (р. № 4727).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 7 жовтня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів