• In English
 • Про основні події, які відбулися на позачерговому пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 29 вересня 2016 року

  Позачергове пленарне засідання (зареєструвалося 264 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А. В., який поінформував, що засідання проводиться на вимогу Президента України та відповідно до частини восьмої статті 19 Регламенту Верховної Ради України.

  На початку пленарного засідання головуючий оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Прозоре Євробачення», головою якого обрано народного депутата Рибчинського Є. Ю.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити 30-хвилинну перерву або надати слово для виголошення заяви виступив голова фракції Ляшко О. В. Народний депутат висловив обурення з приводу виступу Президента Ізраїлю, який заявив, що серед посібників нацистів було багато українців. За словами Ляшка О. В., така заява є приниженням і українців, і євреїв. Нагадав, що Верховна Рада України ще у 2008 році визнала Голокост геноцидом євреїв, та закликав Кнесет Ізраїлю визнати Голодомор геноцидом українського народу.

  Народні депутати розглянули низку проектів постанов про звільнення суддів у зв’язку з порушенням присяги.

  За результатами голосування прийнято 29 постанов, 4 постанови не набрали необхідної кількості голосів.

  На завершення пленарного засідання за пропозицією Голови Верховної Ради України Парубія А. В. народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру, яка сталася 75 років тому.