• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 9 вересня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 325 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр аграрної політики та продовольства Кутовий Т. В. та Міністр освіти і науки Гриневич Л. М.

  Під час свого виступу Міністр аграрної політики та продовольства Кутовий Т. В. поінформував парламентарів про результати та прогнози розвитку аграрної галузі у 2016 році. За його словами, в Україні на сьогодні намолочено 38 млн. т ранніх зернових і зерно-бобових культур. Лідерами з урожайності є Вінницька, Хмельницька, Черкаська та Київська області. Також Кутовий Т.В. озвучив оптимістичний прогноз щодо врожаю гречки, зокрема, на поточний момент вже оброблено 61% посівних площ гречки, сам прогноз урожаю становить 174 тис. т. при внутрішньому споживанні 160 тис. т. Водночас, Міністр аграрної політики та продовольства повідомив про заходи щодо забезпечення комплексу осінніх польових робіт.

  У своєму виступі Міністр освіти і науки Гриневич Л. М. поінформувала народних депутатів про те, що навчальний рік в Україні розпочався як з досягненнями, так і проблемами. Зокрема, до початку нового навчального року створено 11 тис. додаткових місць у закладах дошкільної освіти, надруковано в повному обсязі і розвозяться в області підручники для 8-го класу. Разом з тим існують проблеми із забезпеченням підручниками  для 4-7 класів та процесом закупівлі шкільних автобусів.

  Також в інформації Міністра освіти і науки йшлося про суть освітньої реформи, про оновлення навчальних програм у початковій школі, про відпрацьовані нові стандарти у професійно-технічній освіті та концепцію нової української школи, закладену у законопроекті про освіту. Водночас Міністр озвучила проблеми у професійно-технічній освіті та закликала народних депутатів якнайшвидше розпочати розгляд законопроекту про освіту.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України Розенко П.В., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., виконуюча обв’язки Міністра охорони здоров’я Супрун У.Н., перший заступник Міністра інформаційної політики Джапарова Е.А.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Народний фронт» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступила народний депутат Сюмар В.П., яка  закликала Міністерство інформаційної політики відзвітувати на засіданні  Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики щодо заходів, які вживаються для захисту українського інформаційного простору.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила  209 депутатських запитів (з них 51 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо необхідності державної підтримки молодіжного житлового будівництва» (Ківалов С.В.);

  «про підвищення заробітних плат працівникам освіти, медицини, культури» (Шинькович А.В.);

  «щодо відродження промислового сектору економіки України»» (Колєсніков Д.В.);

  Міністра молоді і спорту «щодо забезпечення функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл в Україні» (Денисенко А.П.);

  Міністра соціальної політики «щодо перерахунку розміру пенсії педагогічним працівникам, які вийшли на пенсію до 2010 року» (Лопушанський А.Я.)

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Галасюк В.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») звернувся з вимогою до Президента України підписати ухвалений Верховною Радою Закон України «Про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (р. № 3868);

  Єднак О.В. (позафракційний) привернув увагу до фактів корупції у деревообробній галузі;

  Рибалка С.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») зокрема,  вимагав від правоохоронних органів захистити фермерів від випадків рейдерства;

  Шинькович А.В. («Блок Петра Порошенка»)  привернув увагу до проблем стосунків власників земельних паїв у Хмельницькій області;

  Драюк С.Є. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Уряду прийняти рішення щодо платного використання об’єктів газорозподільної системи, які перебувають у державній власності;

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) вимагав від Уряду здійснити першочергові кроки, які допоможуть вийти  з кризи та сприятимуть розвитку країни, а саме: розробити план інфраструктурного розвитку України; переглянути тарифи на житлово-комунальні послуги; тимчасово заборонити приватизацію об’єктів; провести податкову реформу, на основі якої формувати бюджет;

  Корчик В.А. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Уряду подати до Верховної Ради проект закону про монетизацію пільг. Просив вважати його виступ депутатським запитом.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 20 вересня 2016 року.