• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 8 вересня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 358 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В. Народні депутати привітали оплесками присутню у гостьовій ложі делегацію Національної Ради Швейцарської Конфедерації на чолі з Головою К.Марквальдер.

  На початку пленарного засідання головуючий оголосив про входження народного депутата Богдана Р.Д. до складу депутатської фракції «ВО «Батьківщина».

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  На вимогу депутатських фракцій «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Береза Ю.М., який, зокрема, звинуватив тих народних депутатів, які підтримують телеканал «Інтер» у співпраці з російськими пропагандистами.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо наставництва над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування  (р. № 4784), внесений Президентом України.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили Постанову Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України «У зв'язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року щодо Волинської трагедії» (р. № 5095).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 23 питання порядку денного:

  1. прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України (р. № 4464);
  2. прийнято 12 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій щодо проведення виборів до Державної Думи Російської Федерації на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим» (р. № 5075);
  3. прийнято за основу 6 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності»  (р. № 4958);
  4. направлено на повторне перше читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України» (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства) (р. № 3132);
  5. направлено на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на конвертацію грошових вимог до товариства на внесок до його статутного капіталу» (р. № 2764).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 9 вересня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів