• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 22 вересня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 334 народних депутати), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. привітав українську команду спортсменів-паралімпійців з тріумфальним поверненням з ХV-х літніх Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада розглянула та прийняла у першому читанні за основу проекти Законів України «Про ринок електричної енергії України» (р. № 4493) і «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про альтернативні види палива» (р. № 4618), які вніс Кабінет Міністрів.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Народний фронт» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Береза Ю.М., який вимагав включити до порядку денного та ухвалити закон про спецконфіскацію майна.

  Народні депутати підтримали («за – 253») пропозицію головуючого про усунення неузгодженостей у тексті прийнятої Постанови Верховної Ради України «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж міста Бахмут та Бахмутського району Донецької області» (р. № 4930).

  Під час вечірнього пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Народний фронт» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Лозовой А.С. За його словами, учора «тітушки» знищили його громадську приймальню у м. Одесі. Він звинуватив правоохоронні органи у бездіяльності та вимагав відправити у відставку Голову Національної поліції України.

  Верховна Рада ухвалила Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018)» (р. № 0109), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 65 питань порядку денного:

  1. прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (р. № 2996-д);
  2. прийнято 56 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про звільнення суддів» (р. № 5157);
  3. прийнято за основу 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (р. № 4334);
  4. не включено до порядку денного проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів» (р. № 5142), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 23 вересня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів