• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 21 вересня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 325 народних депутатів) Голова Верховної Ради України Парубій А.В. повідомив, що традиційно 21 вересня щороку в усьому світі відзначається Міжнародний день миру, встановлений Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Закликав українців у День миру «згадати усіх наших захисників, які ціною власного життя бережуть мир для України, і замислитися, що кожен з нас зробив для перемоги нашого війська і миру в рідному домі».

  Далі народні депутати виголосили ряд заяв, звернень та пропозицій, зокрема:

  Береза Ю.М. («Народний фронт») закликав народних депутатів ухвалити у четвер закон про спецконфіскацію майна;

  Масоріна О.С. («Народний фронт») вимагала вирішити організаційні питання роботи парламентських комітетів, зокрема, призначити голів комітетів, посади яких наразі залишаються вакантними;

  Кодола О.М. («Народний фронт») звернувся з проханням до Уряду вирішити питання щодо створення у м. Ніжин Державного історико-архітектурного заповідника «Древній Ніжин»;

  Павленко Ю.О. («Опозиційний блок») у своєму виступі, зокрема, запропонував створити міжфракційну робочу групу з організації національного діалогу та підготовки пакету відповідних законопроектів з реінтеграції Донбасу;

  Вілкул О.Ю. («Опозиційний блок») звернувся з вимогою до Уряду невідкладно надати публічний звіт у Верховній Раді щодо умов отримання кредитних коштів від Міжнародного валютного фонду  у вересні 2016 року.

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Радикальна партія Олега Ляшка» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Галасюк В.В.. Промовець, зокрема, вимагав ухвалити закони про експортно-кредитне агентство, індустріальні парки та низку інших галузевих законопроектів, які, за його словами, сприятимуть наповненню Державного бюджету України на 2017 рік за рахунок розвитку економіки.

  Після виступів народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила у цілому Закони України «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль щодо працевлаштування членів сім'ї співробітника дипломатичного представництва або консульської установи» (р. № 0103) і «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом» (р. № 0107), які вніс Кабінет Міністрів.

  При розгляді питання щодо представлення проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» у пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., який, зокрема, заявив, що Уряд розраховує на плідну взаємодію та конструктивний діалог з Верховною Радою навколо Державного бюджету України на 2017 рік з метою якісного доопрацювання фінансового документа та забезпечення необхідних змін у країні. Закликав народних депутатів до конструктивних пропозицій та професійного діалогу.

  Представляючи проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», Міністр фінансів Данилюк О.О., зокрема повідомив, що він базується на таких принципах, як реалістичність, перспективність, приватизація і прозорість. Основні його пріоритети - це обороноздатність, дипломатія, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, агропромисловий комплекс, дорожній фонд, енергоефективність, культура, децентралізація.

  З доповіддю щодо відповідності проекту Держбюджету на 2017 рік Основним напрямам бюджетної політики на наступний бюджетний період та вимогам Бюджетного кодексу виступив Голова Комітету з питань бюджету Павелко А.В.

  Після представлення проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на численні запитання народних депутатів відповів Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. В обговоренні законопроекту взяли участь представники депутатських фракцій і груп, народні депутати. За результатами обговорення проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (р. № 5000) вважається прийнятим Верховною Радою для подальшого розгляду.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 4 питання порядку денного:

  1. прийнято 2 Закони України, зокрема, «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом» (р. № 0107), внесений Кабінетом Міністрів
  2. прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про проведення парламентських слухань на тему: «Актуальні питання зовнішньої політики України» (7 грудня 2016 року) (р. № 5092).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 22 вересня 2016 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів