• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 20 травня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 274 народних депутати), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. привітав народних депутатів з Днем Європи, який щорічно з 2003-го року відзначається в Україні у третю суботу травня.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «ВО «Батьківщина» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Ляшко О.В., котрий в черговий раз заявив, що фракція продовжуватиме блокування трибуни у залі пленарних засідань з вимогою створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування «корупції та офшорів найвищих посадових осіб держави», а також повернення пільгової ціни на газ для населення.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр аграрної політики та продовольства Кутовий Т.В. та Голова Національного агентства з питань державної служби Ващенко К.О.

  У своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства Кутовий Т.В. поінформував народних депутатів про основні напрями розвитку аграрного сектору на 2016 рік. За його словами, міністерством напрацьовано три головні стратегічні пріоритети - завершення земельної реформи, запровадження державної підтримки аграріїв та реформа державних підприємств шляхом приватизації. Відповідно до цих пріоритетів Міністр назвав п’ять напрямів, які важливо реалізувати. Зокрема, це розвиток сільських територій через розвиток малого бізнесу; розвиток ринків збуту; нарощування виробництва органічних і нішевих продуктів; розроблення проектів з меліорації; забезпечення якості продуктів та розвиток Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  Водночас Міністр аграрної політики та продовольства наголосив на необхідності ухвалення законів про обіг земель сільськогосподарського призначення та про державну підтримку агропромислової галузі.

  Під час свого виступу Голова Національного агентства з питань державної служби Ващенко К.О. поінформував парламентарів про стан імплементації Закону України «Про Державну службу». За його словами, на цей час для впровадження закону прийнято 15 постанов Кабінету Міністрів та видано 10 наказів Національного агентства з питань державної служби. Агентством проводиться активна робота з роз’яснення положень закону щодо створення служб персоналу в державних органах, підвищення кваліфікації державних службовців шляхом реформування системи їх професійного навчання, здійснюються інші заходи, пов’язані з тим, щоб максимально роз’яснити і зробити доступним для представників державної служби необхідний інструментарій.

  Голова Національного агентства з питань державної служби звернувся з проханням до народних депутатів ухвалити внесений Кабінетом Міністрів проект Закону України «Про державну службу в органах місцевого самоврядування (нова редакція) (р. № 2489), який прийнято у першому читанні.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр аграрної політики та продовольства      Кутовий Т.В., Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., заступник Міністра інфраструктури Роменський Д.В.

  Далі головуюча на пленарному засіданні Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 164 депутатських запити (з них 50 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо фінансування державних закладів охорони здоров'я» (МартовицькийА.В.);

  «щодо роз’яснення розрахунку розміру тарифів на природний газ для населення України, встановленого на засіданні Уряду 27 квітня 2016 року з 1 травня 2016 року» (Власенко С.В.);

  «щодо бездіяльності центральних органів виконавчої влади з питань захисту прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту» (Павленко Ю.О.);

  Міністра соціальної політики «щодо недопущення зриву оздоровлення та відпочинку дітей у оздоровчих дитячих закладах у літній період 2016 року» (Шипко А.Ф.);

  Народні депутати розглянули та за результатами голосування відхилили проект Постанови Верховної Ради України «Про скасування рішення Верховної Ради України від 17 травня 2016 року про прийняття в цілому як закон проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо визначення передач європейського виробництва)          (р. № 2766- П).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Кодола О.М. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Міністра оборони відновити роботу державного підприємства «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння» Чернігівської області;

  Кривошея Г.Г. («Народний фронт») у своєму виступі привернув увагу до проблем, що виникають при розмитненні транспортних засобів та запропонував розглянути це питання на засіданні Уряду;

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») зокрема, вимагав відставки Міністра фінансів;

  Арешонков В.Ю. («Блок Петра Порошенка») у своєму виступі привернув увагу до незаконної вирубки лісів у Житомирській області;

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) заявив про необхідність введення мораторію на приватизацію стратегічних підприємств та морських портів;

  Марченко О.О. (позафракційний) у своєму виступі, зокрема, закликав народних депутатів розглянути та ухвалити проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі) (р. № 4660) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху» (р. № 4661);

  Мусій О.С. (позафракційний) закликав народних депутатів ухвалити закони, які сприятимуть прискоренню реформи галузі охорони здоров’я.

  Рибчинський Є.Ю. («Воля народу») вимагав ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) (р. № 3822).

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 31 травня 2016 року.