• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 18 травня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 309 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. зазначив про те, що сьогодні минає 72 роки з дня введення в дію злочинного наказу про депортацію кримськотатарського народу, яка визнана геноцидом мирного населення. За його словами, о 12-й годині вся Україна і українці по всьому світу вшанують  пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

  Далі народними депутатами виголошено ряд заяв, звернень та пропозицій, зокрема:

  Дерев’янко Ю.Б.  (позафракційний)  у своєму виступі привернув увагу до проблеми забезпечення фінансування видатків на органи місцевого самоврядування та закликав парламентарів розглянути та ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо фінансування видатків на органи місцевого самоврядування сіл, селищ, міст районного значення) (р. № 4208);

  Луценко І.В. («ВО «Батьківщина») заявив, що фракція наполягає на ухваленні закону про деофшоризацію та створенні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування «корупції та офшорів найвищих посадових осіб держави»;

  Кулініч О.І. («Партія «Відродження») у своєму виступі привернув увагу до проблем, які виникають в процесі приватизації державних підприємств агропромислового комплексу. За його словами, Міністерство аграрної політики та продовольства має чітко пояснити, який механізм приватизації чекає на підприємства агропромислового комплексу. Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Гуляєв В.О. («Партія «Відродження») вимагав ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» (р. № 4355).

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив про входження народного депутата Білозір О.В. до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» та про створення міжфракційногодепутатського об’єднання «Сприяння розвитку водного транспорту України» (голова – народний депутат Силантьєв Д.О.).

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву, після якої народний депутат Ляшко О.В. заявив, що фракція продовжуватиме блокування трибуни у залі пленарних засідань з вимогою створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування інформації про причетність українських високопосадовців і пов’язаних з ними фізичних та юридичних осіб до офшорних компаній.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  О 12-00 народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

  Верховна Рада розглянула проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» (р. № 3603), проте прийняття рішення стосовно нього перенесено на наступне пленарне засідання.

  Після цього головуючий Парубій А.В. достроково закрив пленарне засідання у зв’язку з відсутністю у залі багатьох народних депутатів, що не сприяло результативній роботі.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 3 питання порядку денного:

  1)               прийнято за основу 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних текстових повідомлень» (р. № 2297) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень) (р. № 3467);

  2)               обговорено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» (р. № 3603).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 травня 2016 року.