• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 13 травня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 329 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Ляшко О.В. За його словами, Генеральна прокуратура чинить тиск на народних депутатів Радикальної партії через їх опозиційну діяльність. Заявив, що фракція продовжуватиме блокування трибуни у залі пленарних засідань з вимогою створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування інформації про причетність українських високопосадовців і пов’язаних з ними фізичних та юридичних осіб до офшорних компаній, а також повернення пільгової ціни на газ.

  Народні депутати привітали оплесками присутнього у гостьовій ложі сесійної зали Президента Парламентської Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. і Міністр соціальної політики Рева А.О.

  У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. поінформував народних депутатів про заходи щодо підвищення  енергоефективності в Україні. Зокрема, він наголосив, що ключові завдання енергоефективностідержави - це забезпечення споживачів теплом, убезпечення їх від зайвого споживання енергоресурсів та захист енергетичної незалежності держави. За його словами, в Україні потрібно створити Фонд енергоефективності, щоб заощадити державні кошти та зменшити використання газу населенням.

   Віце-прем’єр-міністр закликав народних депутатів ухвалити законопроекти про житлово-комунальні послуги, енергоефективність будівель та комерційний облік.

  Під час свого виступу Міністр соціальної політики Рева А.О. поінформував парламентарів про заходи, що вжиті Урядом для забезпечення адресної підтримки громадян з невисокими доходами у зв’язку з встановленням єдиної ціни на газ. За його словами, Уряд розбив підвищення соціальних стандартів в Україні на два періоди: перший етап підвищення відбудеться з 1 травня на 6%, другий етап з 1 грудня на 10%. Крім того, Міністр соціальної політики закликав народних депутатів ухвалити внесені Урядом проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо соціальних стандартів та обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій) (р. № 4543) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (р. № 4245).

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., т.в.о. Міністра охорони здоров’я Шафранський В.В., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр соціальної політики Рева А.О.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Справедливість, закон, честь та гідність» (голова – народний депутат Карпунцов В.В.).

   Далі головуюча Геращенко І.В. оголосила 126 депутатських запитів (з них 39  до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо приватизації у 2016 році стратегічних державних підприємств»(Колєсніков Д.В.);

  «щодо обґрунтування вартості тарифів за постачання газу для потреб населення та наведення калькуляції складових ціни» (Мацола Р.М.);

  «щодо необхідності вдосконалення порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами»(Колєсніков Д.В.);

  Міністра соціальної політики, Міністра оборони «щодо виплати учасникам АТО одноразової грошової допомоги при звільненні із служби після прийняття рішення про демобілізацію» (Вадатурський А.О.);

  Народні депутати заслухали звіт  про результати діяльності Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього. З доповіддю виступив та відповів на запитання народних депутатів голова Тимчасової спеціальної комісії Скрипник О.О. Верховна Рада взяла до відома звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього.

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Шухевич Ю.Р. («Радикальна партія Олега Ляшка») вимагав ухвалити законопроект про скасування оподаткування пенсій;

  Медуниця О.В. (Народний фронт) зокрема, закликав Прем’єр-міністра України до принципової боротьби з контрабандою цигарок в державі;

  Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. достроково закрила ранкове пленарне засідання у зв’язку з блокуванням трибуни народними депутатами.

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 травня 2016 року.