• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 12 травня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 344 народних депутати) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  На вимогу двох депутатських фракцій оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Ляшко О.В., який заявив, що фракція «Радикальна партія Олега Ляшка» вимагає заслухати наступного пленарного тижня звіт Директора Національного антикорупційного бюро щодо розслідування корупції у діях найвищих посадовців держави та продовжуватиме блокування трибуни у залі пленарних засідань з вимогою створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування інформації про причетність українських високопосадовців і пов’язаних з ними фізичних та юридичних осіб до офшорних компаній, а також повернення пільгової ціни на газ.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України» (р. № 4645), внесений народними депутатами та визначений невідкладним.

  Народні депутати обговорили проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (р. № 2413а) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (р. № 2414а), які вніс Президент України та визначив невідкладними, проте прийняття рішення стосовно них перенесено на наступне пленарне засідання.

  Після цього головуючий Парубій А.В. достроково закрив ранкове пленарне засідання у зв’язку з відсутністю у залі багатьох народних депутатів, що не сприяло результативній роботі.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати розглянули питання щодо надання згоди на призначення Генерального прокурора України.

  Президент України Порошенко П.О., який прибув у Верховну Раду, представив кандидатуру Луценка Ю.В. на посаду Генерального прокурора. За результатами обговорення народні депутати ухвалили Постанову Верховної Ради України «Про надання згоди на призначення Президентом України Луценка Ю.В. на посаду Генерального прокурора України» (р. № 4654).

  Президент України у залі парламенту підписав Указ Президента України «Про призначення Луценка Ю.В. Генеральним прокурором України».   Новопризначений Генеральний прокурор на трибуні склав присягу члена Вищої ради юстиції. Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Луценка Ю.В. у зв’язку з його призначенням на посаду Генпрокурора.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 34 питання порядку денного:

  1. прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» (р. № 4288);
  2. прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про перейменування окремих населених пунктів та районів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей» (р. № 4086);
  3. включено до порядку денного сесії 20 проектів Законів України, з них 10 законопроектів, внесених Кабінетом Міністрів, зокрема, «Про Установу бізнес-омбудсмена» (р. № 4591);
  4. не включено до порядку денного сесії 4 проекти Законів України, які вніс Кабінет Міністрів, зокрема, «Про внесення зміни до статті 19 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» щодо заступників керівника центрального органу виконавчої влади (р. № 4510);
  5. обговорено 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері паркування транспортних засобів» (р. № 3584).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 13 травня 2016 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів