• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 10 травня 2016 року

  Вечірнє пленарне засідання (зареєструвалося 339 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «ВО «Батьківщина» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву, після якої народний депутат Ляшко О.В. виголосив заяву про те, що фракція вимагає створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування інформації про причетність українських високопосадовців і пов’язаних із ними фізичних та юридичних осіб до офшорних компаній, а також повернення пільгової ціни на газ. До того ж народні депутати від фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» заблокували трибуну у залі пленарних засідань, поки не будуть виконані їхні вимоги.

  Незважаючи на блокування трибуни,  Верховна Рада перейшла до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати підтримали («за» - 243) пропозицію головуючого про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місце проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (р. № 4350).

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив:

  про входження народних депутатів Карпунцова В.В., Велікіна О.М., Саврасова М.В. до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка»;

  рішення депутатської фракції «Блок Петра Порошенка» про обрання народного депутата Продан О.П. заступником голови фракції.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 4 питання порядку денного:

  1. прийнято за основу 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій» (р. № 2763); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на конвертацію грошових вимог до товариства на внесок до його статутного капіталу» (р. № 2764);
  2. не прийнято 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян» (р. № 2043а) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань» (р. № 4469).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 11 травня 2016 року.