• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 5 лютого 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 294 народних депутати) відкрив Голова Верховної Ради Гройсман В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем‘єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М. та Міністр інфраструктури Пивоварський А.М.

  У своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М., зокрема, заявив, що Україна майже повністю подолала економічну залежність в аграрному секторі від Росії. За його словами, за минулий рік товарообіг між Україною та Росією скоротився на 65%. Разом з тим Міністр зазначив, що Уряд доклав максимальних зусиль, аби допомогти вітчизняним аграріям освоїти нові ринки збуту своєї продукції та адаптуватися до нових умов.

  Також Міністр аграрної політики та продовольства  повідомив, що низка дерегуляційних норм, які прийняті в Україні, наблизили продовольче та сільськогосподарське законодавство до світових стандартів. За його словами, на сьогодні проведені заходи з дерегуляції аграрної галузі, які отримали найбільш схвальні відгуки від українських аграріїв та зарубіжних експертів, зокрема відмінено карантинний сертифікат, лібералізовано законодавство у сфері насінництва, спрощено санітарно-гігієнічний контроль. Міністр зазначив, що важливим кроком у напрямку дерегуляції стало визнання європейської системи контролю еквівалентною українській. За його словами, це відкрило шлях для імпорту товарів, затверджених Європейською комісією та включених до відповідних реєстрів.

  Під час свого виступу Міністр інфраструктури Пивоварський А.М., зокрема, поінформував народних депутатів про реформування залізничної галузі. За його словами, утворення ПАТ «Укрзалізниця» - це один з двох базових кроків для проведення реформи галузі. Наразі всередині ПАТ «Укрзалізниця» проведено низку структурних реформ, утворено 29 філій, з яких 23 функціональні, тобто, за видами бізнесу. Це дозволить забезпечити прозорість фінансових потоків, підвищити ефективність діяльності кожного окремого виду бізнесу. Разом з тим, Міністр зазначив, що у 2016 році структурну реформу Укрзалізниці буде продовжено, зокрема, з регіональних залізниць буде виділено всі види бізнесу, окрім інфраструктури, будуть повністю розділені фінансові рахунки оператора інфраструктури та перевізної діяльності, як це передбачено директивою ЄС.

  Водночас Пивоварський А.М. звернувся до народних депутатів з проханням ухвалити внесений Урядом проект Закону України «Про залізничний транспорт України» (р. № 3650), який сприятиме підвищенню конкурентоспроможності залізничного транспорту на внутрішньому і міжнародному ринках транспортних послуг, створить додаткові можливості залучення інвестиційних ресурсів для техніко-технологічної модернізації галузі, дозволить забезпечити реалізацію відповідних положень Угоди про асоціацію та інтеграцію залізничного транспорту України в єдину залізничну систему Європейського Співтовариства.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем‘єр-міністр України Яценюк А.П., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О., Міністр фінансів Яресько Н.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 115 депутатських запитів (з них 34 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо встановлення обґрунтованої ціни на природний газ для населення» (Бухарєв В.В.);

  «щодо вирішення питання незабезпеченості медичними кадрами лікувальних закладів у сільський місцевості» (Деркач А.Л.);

  «щодо фактів русифікації українських шкіл у столиці України м. Києві» (Марченко О.О.);

  Міністра економічного розвитку і торгівлі України «щодо порушення прав на корисну модель та промисловий зразок, а також про перешкоди в участі у державних закупівлях» (Ванат П.М.).

  Народні депутати заслухали доповідь Голови Національного банку Гонтаревої В.О. щодо стану грошово-кредитного ринку України. Також вона відповіла на низку запитань від депутатських фракцій та народних депутатів.

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) у своєму виступі вимагав включити до порядку денного та ухвалити проекти Законів України «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад» (р. № 3510), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності на територіях об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших земельних відносин» (р. № 3510-1);

  Лещенко С.А. («Блок Петра Порошенка») зокрема, привернув увагу до фактів корупції навколо державних підприємств. Вимагав повного перезавантаження Уряду;

  Євтушок С (ВО «Батьківщина») звернувся до Міністра інфраструктури з пропозицією стосовно ремонту автомобільної дороги від Рівного до Сарн;

  Антонищак А.Ф. («Блок Петра Порошенка) привернув увагу до покращення фінансування Державної прикордонної служби та закликав ухвалити законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо вирівнювання диспропорції грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України) (р. № 3782);

  Кулініч О.І. (Партія «Відродження») озвучив проблему у пільгових пасажирських перевезеннях в країні. Звернувся до Міністра фінансів з пропозицією щодо визначення найбільш оптимального механізму відшкодування пільгових перевезень;

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») охарактеризував як катастрофічну ситуацію в системі охорони здоров’я в Україні.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 16 лютого 2016 року.