• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 19 лютого 2016 рок

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 311 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б. та оголосив про вихід депутатської фракції «Об’єднання «Самопоміч» зі складу Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна».

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем‘єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові і усні запитання народних депутатів виступили Міністр юстиції Петренко П.Д. та перший заступник Міністра освіти і науки Совсун І.Р.

  Під час свого виступу Міністр юстиції Петренко П.Д., зокрема, висловив подяку народним депутатам за ухвалення законів, необхідних для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. Поінформував народних депутатів про те, як виконуються Закони України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» стосовно передачі повноважень міністерства до місцевих органів влади. За його словами, задля забезпечення реалізації положень законів міністерством проведено значну нормативно-правову роботу з приведення актів Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції у відповідність до зазначених законів. Крім того, Міністерством юстиції та територіальними органами постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на фактичну передачу функцій з державної реєстрації.

  Зокрема, територіальними органами юстиції організовано проведення нарад, зустрічей, інших заходів з місцевими органами влади, на яких обговорено шляхи децентралізації владних повноважень. На веб-сайті міністерства розміщена пам’ятка, що містить покрокові рекомендації стосовно дій органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які необхідно здійснити для виконання функцій з державної реєстрації. Разом з тим, Петренко П.Д. наголосив, що місцеві органи влади недостатньо активно перебирають повноваження та грошові кошти з реєстрації бізнесу та нерухомості, які раніше належали Міністерству юстиції. За його словами, лише 15 місцевих територіальних громад взяли на себе повноваження щодо децентралізації цих послуг. Водночас Міністр юстиції звернувся з вимогою до мерів міст та керівників обласних державних адміністрацій завершити передачу всіх повноважень до 30 квітня 2016 року.

  У своєму виступі перший заступник Міністра освіти і науки Совсун І.Р. поінформувала народних депутатів про основні переваги розробленого Урядом проекту Закону України «Про освіту» (р. № 3491) у порівнянні з нині діючим законом. За її словами, освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного та культурного розвитку людини, успішної соціалізації та економічного добробуту. Новий закон надасть системі освіти більшу свободу у закладах освіти через їх автономію, зокрема, кадрову та фінансову. Совсун І.Р. наголосила, що основними перевагами нового закону про освіту є перехід до дванадцятирічної школи, що дозволить зменшити навантаження на учнів у молодшій школі, розширити можливість профілювання у старших класах. Також важливою новацією є визнання різних видів освіти, зокрема, формальної, неформальної та інформальної. За її словами, завдяки цій новації люди, які отримали знання неформально, зможуть верифікувати їх за формальною процедурою. Також більшу свободу отримають здобувачі освіти, вчителі та педагоги через академічну мобільність, свободу творчості, простір для ініціативності тощо.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем‘єр-міністр України Яценюк А.П., Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури Кириленко В.А., Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О., Міністр фінансів Яресько Н., перший заступник Міністра оборони Руснак І.С.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 163 депутатських запити (з них 40 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо забезпечення фінансування професійно-технічної освіти» (Мартовицький А.В.);

  «щодо необхідності прийняття рішень Кабінетом Міністрів України скерованих на виправлення ситуації у питаннях медичного забезпечення військових формувань та цивільного населення у зоні проведення антитерористичної операції» (Шурма І.М.);

  «щодо збільшення соціальної норми споживання природного газу, який реалізовується населенню для побутових потреб» (Євлахов А.С.);

  «щодо фінансування лісового господарства з Державного бюджету України на 2016 рік та збереження існуючої системи лісової галузі» (Кіссе А.І. та Ківалов СВ.)

  Міністра освіти і науки України «щодо надання інформації про заходи, які вживаються Міністерством освіти і науки України для запобігання та протидії корупції в системі вищої освіти» (Суслова І.М.)

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Гончаренко О.О. («Блок Петра Порошенка») у своєму виступі привернув увагу до ситуації, яка склалася навколо приватизації Одеського припортового заводу;

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») звернувся з вимогою до Уряду затвердити концепцію розвитку охорони здоров’я населення України;

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) у своєму виступі, зокрема, вимагав включити до порядку денного та ухвалити проекти Законів України «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад» (р. № 3510), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності на територіях об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших земельних відносин» (р. № 3510-1);

  Кулініч О.І. («Партія «Відродження») звернувся з вимогою до Уряду вжити невідкладних заходів щодо вирішення питання компенсації по субсидіях для комунальних підприємств;

  Гузь І. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Президента України терміново призначити послів України у Білорусію, Угорщину, Казахстан, Грузію, Швейцарію;

  Лубінець Д.В. («Блок Петра Порошенка») у своєму виступі озвучив проблему компенсації мешканцям сільської місцевості Донецької та Луганської областей оплати за оренду земельних паїв орендарями-підприємцями та фірмами. Звернувся з проханням до Уряду вирішити зазначене питання.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 березня 2016 року.