• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України 18 лютого 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 312 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. розпочалося із вшанування народними депутати хвилиною мовчання пам’яті загиблих під час подій на Майдані Незалежності у лютому 2014 року.

  На початку пленарного засідання головуючий на вимогу двох депутатських фракцій оголосити перерву або надати можливість для виголошення заяви надав слово для виступу народному депутату Ляшку О.В., який заявив про те, що Радикальна партія готова взяти участь у формуванні нової парламентської коаліції та нового Уряду.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності» (р. № 3062), а також прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків» (р. № 2216а), які вніс Кабінет Міністрів.

  На початку вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. оголосив рішення загальних зборів депутатської фракції «ВО «Батьківщина» про вихід зі складу Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна».

  На вимогу депутатських фракцій ВО «Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви, виступила народний депутат Тимошенко Ю.В., яка закликала народних депутатів розпочати переговори щодо створення нової коаліції, оскільки, за її словами, «з цієї хвилини в парламенті демократичної коаліції вже не існує».

  Далі головуючий надав слово представнику Президента України у Верховній Раді Кубіву С.І., який зачитав звернення Президента України до народних депутатів із закликом щодо ухвалення законопроектів, необхідних для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України у редакції, яка відповідає вимогам Європейського Союзу.

  Народні депутати підтримали («за» - 231) пропозицію Голови Верховної Ради про продовження вечірнього пленарного засідання до 19-00.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації» (р. № 4054), «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду (р. № 4055), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (р. № 4056), внесені Президентом України та визначені невідкладними.

  Наприкінці пленарного засідання на вимогу двох депутатських фракцій оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Березюк О.Р. (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), який заявив про припинення участі фракції у складі Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна» та про відкликання її підписів з Угоди про коаліцію.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 18 питань порядку денного:

  прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо призову громадян України на строкову військову службу (р. № 4020), внесений Президентом України;

  прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження триваючої агресії Російської Федерації проти України» (р. № 4042);

  прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків» (р. № 2216а), внесений Кабінетом Міністрів;

  направлено на повторне перше читання проект Закону України «Про освіту» (р. № 3491), внесений Кабінетом Міністрів;

  не прийнято 4 проекти Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про скасування рішення Верховної Ради України від 16 лютого 2016 року про прийняття за основу та в цілому проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі) (р. № 3700-П);

  обговорено  проект Закону України «Про органи самоорганізації населення» (р. № 2466).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 лютого 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів