• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 4 листопада 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 306 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр соціальної політики Рева А.О. і Міністр культури Нищук Є.М.

  Міністр соціальної політики Рева А.О. доповів народним депутатам про пропозиції Уряду щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати удвічі з 1 січня 2017 року. На позачерговому засіданні Уряду розглянуто та ухвалено проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», підготовлений до другого читання за підсумками опрацювання зауважень та пропозицій Верховної Ради, в якому передбачено зростання мінімальної заробітної плати до 3200 грн. За його словами, підвищення мінімальної заробітної плати в Україні удвічі захистить країну від бідності, при цьому воно не потребує додаткової емісії гривні, а виведення з тіні заробітних плат у бізнесі.

  У своєму виступі Міністр культури Нищук Є.М. поінформував парламентарів про шляхи реформування культурної політики в Україні.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр енергетики і вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр культури Нищук Є.М., Міністр фінансів Данилюк О.О., заступник Міністра внутрішніх справ Дєєва А.Є.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив:

  про вихід народного депутата Шаповалова Ю.А. зі складу депутатської групи «Воля народу»;

  про входження народного депутата Фельдмана О.Б. до складу депутатської групи «Воля народу»;

  про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За впровадження повного циклу публічної політики» (співголови – народні депутати Мірошниченко Ю.Р., Сидорович Р.М., Попов І.В., Дубіль В.О., Соловей Ю.І., Ємець Л.О.)

  Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 251 депутатський запит, з них 55 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 листопада 2016 року.