• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 7 липня 2016 року

  Перед початком ранкового пленарного засідання народні депутати – представники коаліції деблокували Президію і трибуну Верховної Ради з метою недопущення блокування її з боку депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та ВО «Батьківщина».

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 297 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. оголосив заяву народних депутатів – учасників антитерористичної операції щодо суттєвого загострення ситуації в зоні проведення антитерористичної операції. Народні депутати-учасники антитерористичної операції вважають блокування роботи парламенту в умовах зовнішньої агресії злочином. Верховна Рада має працювати і негайно ухвалювати законопроекти, спрямовані на забезпечення обороноздатності України.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» і ВО «Батьківщина», а також «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву, після якої виступили народні депутати:

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») у своєму виступі, зокрема, заявив, що представники фракції оголошують сидячий страйк біля трибуни у залі пленарних засідань;

  Тетерук А.А. («Народний фронт») заявив, що народні депутати – представники Української армії здатні забезпечити якісну і повноцінну роботу українського парламенту в складних умовах, коли деякі парламентарі блокують його роботу.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо видатків Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб) (р. № 4723), внесений Кабінетом Міністрів.

  На початку вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Парубій А.В. оголосив:

  рішення депутатської групи «Партія «Відродження» про обрання народного депутата Хомутинніка В.Ю. головою групи;

  про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Антипопулісти» (співголови – народні депутати Денисенко В.І., Суслова І.М., Лубінець Д.В.).

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., який, зокрема, звернувся з проханням до народних депутатів призначити нових членів Ради Національного банку України, а також ухвалити пакет законів, які дозволять  забезпечити здійснення соціальних виплат у країні, продовжити співпрацю із Міжнародним валютним фондом та повернути до Державного бюджету кошти, здобуті злочинним шляхом колишніми високопосадовцями.

  Народні депутати прийняли у першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо мінімізації впливу на адміністрування надходжень до бюджету» (р. № 4516), який вніс Кабінет Міністрів, а також проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (р. № 2413а), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та ВО «Батьківщина» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву.

  Верховна Рада ухвалила Постанову Верховної Ради України «Про призначення членів Ради Національного банку України» (р. № 4923).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 20 питань порядку денного:

  1. прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України» (р. № 4795), «Про амністію у 2016 році» (р. № 4255);
  2. прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про календарний план проведення п'ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання» (р. № 4904);
  3. прийнято за основу 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» (щодо технічного уточнення деяких положень) (р. № 4370-1);
  4. не включено до порядку денного 5 проектів Закону України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей стягнення в дохід держави необґрунтованих активів та активів, власник яких не встановлений»  (р. № 4890); «Про внесення змін до Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» щодо деяких об'єктів сільськогосподарської та транспортної галузей (р. № 4536), внесений Кабінетом Міністрів;
  5. не прийнято 3 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» (щодо технічного уточнення деяких положень) (р. № 4370).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 8 липня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів