• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 15 липня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 288 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В.  розпочалося із вшанування народними депутатами хвилиною мовчання пам’яті загиблих під час теракту у Франції в м. Ніцца.

  На початку пленарного засідання перед народними депутатами виступив Генеральний прокурор Луценко Ю.В., який повідомив про те, що проведення судової комплексної військової експертизи щодо встановлення обставин і причин Іловайської трагедії завершиться в першій половині серпня поточного року. Запропонував народним депутатам оформити доступ до державної таємниці, щоб мати можливість ознайомитися з результатами розслідування та експертизи цієї трагедії.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр соціальної політики Рева А.О. та перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Ковалів Ю.І.

  Під час виступу перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Ковалів Ю.І. поінформувала парламентарів про те, що Україна 231 день зовсім не купує російського газу. За її словами, Уряд своїм рішенням у квітні цього року фактично встановив прозору ринкову  ціну на газ, яка відповідає європейському ринку. Зазначила, що у формулі ціни повністю виключається вплив держави та чиновників на формування цієї ціни, що також дозволило подолати хаос і корупцію на внутрішньому ринку газу країни.

  У своєму виступі Міністр соціальної політики Рева А.О., зокрема,  повідомив, що в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги Урядом запроваджено режим постійного підвищення державних соціальних стандартів. За його словами, перший етап підвищення соціальних стандартів вже відбувся у травні 2016 року на 5,2%, а другий - передбачається здійснити у грудні ц.р. на 10,3%. Міністр зазначив, що наразі для посилення соціального захисту населення Кабінет Міністрів опрацьовує питання додаткового підвищення мінімальних гарантій у сфері оплати праці з початком опалювального періоду. Також Уряд має намір внести до Верховної Ради пакет законопроектів щодо детінізації доходів населення шляхом підвищення розміру мінімальної зарплати, відв'язавши від нього соціальні виплати. Разом з тим Рева А.О. наголосив, що основним гарантованим механізмом захисту вразливих верств населення в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги залишається програма житлових субсидій. Крім того, Міністр соціальної політики спростував деякі розповсюджувані міфи стосовно призначення субсидій.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів С.І., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., перший заступник Міністра оборони Руснак І.С.

  На вимогу депутатських фракцій «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступила народний депутат Чорновол Т.М., яка вимагала розслідувати підстави блокування розгляду законопроекту про спецконфіскацію майна.

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 316 депутатських запитів (з них 71 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо надання державної цільової допомоги учасникам бойових дій та їхнім дітям, дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» (Бублик Ю.В.);

  «щодо посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» (Денисенко А.П.);

  «щодо забезпечення виконання Загальнодержавної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2014-2024 роки» (Савченко О.Ю.);

  Міністра освіти і науки «щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році» (Демчак Р.Є.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Корчинська А.О. («Радикальна партія Олега Ляшка») висловила стурбованість  щодо здобуття вищої та середньої спеціальної освіти дітьми учасників АТО;

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») привернув увагу до проблеми  несвоєчасного постачання міжнародними організаціями ліків в Україну;

  Підлісецький Л.Т («Об’єднання «Самопоміч») закликав народних депутатів ухвалити  проект Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»;

  Пташник В.Ю. (позафракційна) привернула увагу до низки законопроектів, спрямованих на забезпечення проведення процесу децентралізації в Україні;

  Соболєв Є.В.  («Об’єднання «Самопоміч») звернувся з вимогою до Президента України підписати  ухвалений Закон України «Про амністію у 2016 році»;

  Мусій О.С. (позафракційний) привернув увагу до ситуації, яка склалася у вугільній галузі;

  Кодола О.М. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Уряду, Міністерства фінансів, Міністерства охорони здоров’я передбачити в Державному бюджеті виділення  коштів на придбання ліків для інсулінозалежних хворих.

  Наприкінці пленарного засідання відбулося закриття четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. Із заключним словом виступив Голова Верховної Ради України Парубій А.В. У своєму виступі він підбив підсумки роботи четвертої сесії Верховної Ради восьмого скликання та наголосив на важливості результативної підготовки до початку роботи п’ятої сесії у вересні поточного року.

  Чергова, п’ята сесія Верховної Ради України восьмого скликання розпочне свою роботу 6 вересня 2016 року.