• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 14 липня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 326 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (р. № 4437), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «ВО «Батьківщина» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Галасюк В.В., який, зокрема, наполягав на негайному розгляді «промислових законопроектів», зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі з метою збереження виробничого потенціалу вітчизняних підприємств» (р. № 3872), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для міжнародної кооперації суб'єктів літакобудування та розвитку вітчизняного літакобудування» (р. № 4809), «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки» (р. № 2554а-д) та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки через індустріальні парки» (р. № 2555а-д).

  На початку вечірнього пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Ляшко О.В. За його словами, сьогодні правоохоронні органи у м. Мена Черніговської області затримали за звинуваченням в отриманні хабаря міського голову Примакова Г.А. і депутата районної ради -керівника районної організації Радикальної партії Гайдукевича В.В., які «не брали брудні гроші, а просто стали жертвами провладних передвиборчих махінацій». Звернувся з проханням до Генерального прокурора та Голови Служби безпеки України не фальсифікувати кримінальні справи задля  дискредитації Радикальної партії.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, на виконання зобов'язань України з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом» (р. № 3224), який вніс Кабінет Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 21  питання порядку денного:

  1. прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про ратифікацію Паризької угоди» (р. № 0105), внесений Президентом України;
  2. прийнято 6 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року «Про виконання резолюції Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй від 20 липня 2015 року №2231 щодо Спільного всеосяжного плану дій в частині секторальних санкцій» (р. № 4825), яку вніс Президент України;
  3. прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання допомоги на дітей померлого годувальника» (р. № 4668);
  4. направлено на повторне перше читання проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі» (р. № 3458);
  5. направлено на повторне друге читання проект Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (р. № 2966);
  6. не включено до порядку денного 5 проектів Законів України, зокрема,  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо їх приведення у відповідність з Законом України «Про ринок природного газу»)» (р. № 4868).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 липня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів