• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 14 квітня 2016 року

  Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 379 народних депутатів), оголосив про входження народного депутата Негоя Ф.Ф. до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  У пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О. та члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П., який, зокрема, подякував своїм «соратникам, союзникам і опонентам» за спільну роботу та попросив прийняти його відставку.

  Далі Голова Верховної Ради України поінформував народних депутатів, що 13 квітня 2016 року відбулося засідання Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», на якому прийнято рішення запропонувати Президенту України внести кандидатуру Гройсмана В.Б. на посаду Прем’єр-міністра України.

  Перед народними депутатами виступив Президент України Порошенко П.О., який, зокрема, озвучив свої вимоги до нового Уряду, а саме: неухильно проводити курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, реформи і глибоку внутрішню європеїзацію України; продовжувати реформи в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями; розширення електронних закупівель і дерегуляція; початок зростання економіки і добробуту людей тощо.

  Відповідно до Конституції України Президент України вніс кандидатуру Гройсмана В.Б. на посаду Прем’єр-міністра України, а також запропонував на посади Міністра оборони Полторака С.Т. і Міністра закордонних справ Клімкіна П.А.

  Далі перед народними депутатами виступив кандидат на посаду Прем’єр-міністра України Гройсман В.Б., який наголосив на важливості стабілізації ситуації в Україні. За його словами, новий Уряд має стати владою нової якості, яка відповідає за свої дії і результат та буде здатною забезпечити розвиток держави і повернути довіру людей. Він зазначив, що у цей важкий час влада має показати ефективність та проявити політичну волю для того, щоб вивести країну з кризи, пришвидшити проведення реформ та забезпечити незмінність курсу європейської інтеграції. За результатами обговорення народні депутати ухвалили («за» - 257) Постанову Верховної Ради України «Про Кабінет Міністрів України» (р. № 4423), а також прийняли рішення про відкликання Гройсмана В.Б. з посади Голови Верховної Ради України» («за» - 282).

  Далі народні депутати розглянули питання про обрання Голови Верховної Ради України. На цю посаду коаліцією запропоновано кандидатуру народного депутата Парубія А.В. («Народний фронт»). За результатами обговорення Верховна Рада обрала («за» - 284) Парубія А.В. Головою Верховної Ради України та одночасно відкликала його з посади Першого заступника Голови Верховної Ради України.

  Водночас на посаду Першого заступника Голови Верховної Ради України без обговорення було обрано народного депутата Геращенко І.В. («за» -260).

  Після цього новопризначений Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. представив кандидатів на посади членів Кабінету Міністрів України. За пропозицією народних депутатів відбулося заслуховування та обговорення кандидатів щодо призначення на посади членів Уряду, зокрема:

  Кубіва С. І. на посаду Першого віце-прем'єр міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі;

  Зубка Г. Г. на посаду Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства;

  Кириленка В.А. на посаду Віце-прем'єр-міністра України;

  Кістіона В.Є. на посаду Віце-прем'єр-міністра України;

  Климпуш-Цинцадзе І.О. на посаду Віце-прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції;

  Розенка П.В. на посаду Віце-прем'єр-міністра України;

  Авакова А. Б. на посаду Міністра внутрішніх справ;

  Гриневич Л.М. на посаду Міністра освіти і науки;

  Данилюка О.О. на посаду Міністра фінансів;

  Жданова І. О. на посаду Міністра молоді та спорту;

  Клімкіна П.А. на посаду Міністра закордонних справ;

  Кутового Т.В. на посаду Міністра аграрної політики та продовольства;

  Насалика І.С. на посаду Міністра енергетики та вугільної промисловості;

  Нищука Є.Н. на посаду Міністра культури;

  Омеляна В.В. на посаду Міністра інфраструктури;

  Петренка П. Д. на посаду Міністра юстиції;

  Полторака С.Т. на посаду Міністра оборони;

  Реву А.О. на посаду Міністра соціальної політики;

  Саєнка О. С. на посаду Міністра Кабінету Міністрів;

  Семерака О.М. на посаду Міністра екології та природних ресурсів;

  Стеця Ю. Я. на посаду Міністра інформаційної політики;

  Черниша В.О. на посаду Міністра з питань окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб.

  За результатами голосування Верховна Рада ухвалила («за» - 239) Постанову Верховної Ради України «Про формування складу Кабінету Міністрів України» (р. № 4424).

  Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. з трибуни Верховної Ради зачитав присягу члена Кабінету Міністрів, а новопризначені члени Кабінету Міністрів скріпили присягу своїми підписами.

  Верховна Рада ухвалила («за» - 281) Постанову Верховної Ради України «Про звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України» (р.№ 4425).

  Народні депутати підтримали («за» -239) пропозицію Голови Верховної Ради Парубія А.В. продовжити ранкове пленарне засідання до завершення розгляду Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

  Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б. представив Програму діяльності Кабінету Міністрів України та відповів на низку запитань від народних депутатів. За результатами голосування народні депутати ухвалили («за» - 243) Постанову Верховної Ради України «Про схвалення Програми діяльності Кабінету Міністрів України» (р. № 4426).

  Також Верховна Рада ухвалила («за» - 260) Постанову Верховної Ради України «Про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради у зв'язку з діями, що порушують Конституцію України і Закони України, підривають засади місцевого самоврядування, суперечать інтересам територіальної громади смт. Коцюбинське, та призначення позачергових виборів» (р. № 4383).

  Наприкінці пленарного засідання народні депутати достроково припинили повноваження народних депутатів України: Гройсмана В.Б., Гриневич Л.Г., Климпуш-Цинцадзе І.О., Кубіва С.І., Кутового Т.В., Семерака О.М., Насалика І.С. у зв'язку з призначенням їх членами Кабінету Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 квітня 2016 року.