• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 1 квітня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 309 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр культури  Кириленко В.А. і перший заступник Міністра оборони Руснак І.С.

  Віце-прем’єр-міністр України - Міністр культури Кириленко В.А. поінформував народних депутатів, що розпорядженням Кабінету Міністрів від 01.02.2016 № 119 схвалено Довгострокову стратегію розвитку української культури – стратегію реформ і що в основу цієї стратегії покладено дослідження стану розвитку української культури, здійснене державними та недержавними інституціями, міжнародними організаціями і незалежними експертами. За його словами, основними стратегічними цілями стратегії є передача повноважень та ресурсів разом із відповідальністю на місця; запровадження стандартів надання безоплатних послуг у сфері культури державою як необхідної передумови децентралізації сфери культури; розвиток системи контролю та моніторингу, вдосконалення системи статистичної звітності, що відповідає європейським та світовим нормам і стандартам тощо.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що Міністерством культури розробляються проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про музеї та музейну справу» та «Про охорону і збереження нерухомої культурної спадщини», які після обговорення та узгодження будуть внесені до Верховної Ради.

  Перший заступник Міністра оборони Руснак І.С. у своєму виступі, зокрема, зазначив, що на виконання Указу Президента України щодо звільнення військовослужбовців, призваних під час четвертої черги мобілізації із лав Збройних Сил України та інших військових формувань планується звільнити 45 тис. військовослужбовців, які відслужили встановлений термін. За його словами, на цей час звільнено 6 тисяч військовослужбовців, решту планується звільнити до кінця квітня п. р. Він зауважив, що демобілізовані будуть забезпечені усіма фінансовими виплатами та формою одягу по сезону.

  Перший заступник Міністра оборони також поінформував, що у 2015 році міністерством профінансовано будівництво (придбання) житла для військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей на суму 869,0 млн. грн. За його словами, на виплату грошової компенсації на придбання житла військовослужбовцям у 2015 році було виділено 100,6 млн. грн. Грошову компенсацію отримала 231 сім’я військовослужбовців, що перебували на квартирному обліку у Збройних Силах України, мали право та надали згоду на її отримання.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр соціальної політики Розенко П.В., Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М., перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Ковалів Ю.І., заступник Міністра фінансів Качур Р.С.

  На вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «ВО «Батьківщина» оголосити перерву або надати право для виголошення заяви виступила народний депутат Климпуш-Цинцадзе І.О., яка висловила обурення щодо тиску на членів міжфракційного депутатського об’єднання «Єврооптимісти» у зв’язку з їх принциповою позицією стосовно ухвалення проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов'язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду» (р. № 4057).

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 133 депутатських запити (з них 39 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо політики по використанню коштів, наданих в рамках дії Кіотського протоколу» (Острікова Т. Г.);

  «щодо вдосконалення правового регулювання в сфері земельних відносин в частині прав на землю сільських громад» (Арешонков В.Ю.);

  «щодо покращення соціального захисту учасників ліквідації аварії на Чорнобильський атомній електростанції» (Бухарєв В.В.);

  Міністра охорони здоров’я «щодо лікування хворих на вірусний гепатит С» (Васюник І.В.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Червакова О.В. («Блок Петра Порошенка») у своєму виступі, зокрема, звернулася з вимогою до Президента України надати Біличанському лісу статус Національного природного парку. Просила вважати її виступ депутатським запитом;

  Березенко С.І. («Блок Петра Порошенка») звернувся до Міністра охорони здоров’я з вимогою надати інформацію стосовно доступу батьків в реанімаційні відділення;

  Гузь І. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Президента України терміново призначити посла України у Білорусію;

  Мірошніченко Ю. Р. («Опозиційний блок») привернув увагу до демографічної ситуації в Україні;

  Луценко І.В. (ВО «Батьківщина») у своєму виступі акцентував увагу на криміногенній ситуації у Сарненському районі Рівненської області, пов’язаній з видобутку бурштину.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 12 квітня 2016 року.