• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 9 грудня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 306 народних депутатів) відкрила Перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко І.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  З доповідями виступили Міністр соціальної політики Рева А.О. і Міністр екології та природних ресурсів Семерак О. М.

  Міністр соціальної політики Рева А.О. поінформував народних депутатів про заходи Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року та інші соціальні ініціативи. За його словами, підвищення заробітної плати не викличе зростання цін на споживчі товари і послуги. Левова частина ресурсу - це зменшення тіньових, неофіційних заробітних плат. Водночас Рева А.О. заявив, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень не змусить підприємців переводити своїх працівників на скорочений робочий день.

  Під час свого виступу Міністр екології та природних ресурсів Семерак О. М. поінформував парламентарів про заходи, які вживаються міністерством у боротьбі зі стихійними сміттєзвалищами. Повідомив, що міністерство створило інтерактивну електронну карту сміттєзвалищ, яка вперше містить інформацію з геолокаційною прив’язкою, для проведення інвентаризації сміттєзвалищ. За його словами, наразі на території України існує близько 30 тис. сміттєзвалищ, з них 6153 офіційних. Закликав керівників місцевих органів влади долучитися до активної співпраці у вирішенні проблеми з обліком, переробкою та утилізацією відходів.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі Кубів І.С., Міністр соціальної політики Рева А.О., Міністр інфраструктури Омелян В.В.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко І.В. оголосила 317 депутатських запитів, з них 52 до Прем’єр-міністра України.

  У розділі «Різне» народні депутати виступили із заявами, зверненнями та пропозиціями.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 20 грудня 2016 року.