• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 22 грудня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 327 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з урочистої церемонії передачі Вифлеємського Вогню Миру представниками національної скаутської організації «Пласт», які принесли його до Парламенту.

  Далі Верховна Рада перейшла до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати розглянули та ухвалили два ратифікаційні законопроекти, зокрема, «Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про здійснення оплачуваної трудової діяльності членами сімей дипломатичного, штатного консульського, адміністративного і технічного персоналу дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в двох державах» (р. № 0116), який вніс Кабінет Міністрів, а також розглянули низку інших проектів законодавчих актів.

  Верховна Рада повторно розглянула Закон України з пропозиціями Президента України «Про амністію у 2016 році» та підтримала його з урахуванням поданих пропозицій.

  Водночас народні депутати не підтримали низку проектів постанов, якими передбачалося відхилення ухвалених законів, що пов’язані із уже прийнятим Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

  Загалом Верховною Радою розглянуто 18 питань порядку денного:

  1) прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про ратифікацію Протоколу про внесення доповнень до Основної багатосторонньої угоди про міжнародний транспорт щодо розвитку коридору Європа-Кавказ-Азія» (р. № 0118), внесений Президентом України;

  2) прийнято Закон України з урахуванням пропозицій Президента України «Про амністію у 2016 році» (р. № 4255);

  3) прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення української льотчиці та народного депутата України восьмого скликання Надії Вікторівни Савченко» від 25 грудня 2014 року № 45-VIII» (р. № 5572);

  4) не прийнято 2 проекти Законів України, зокрема, «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції» (рр. № 4301, 4301-1);

  5) не прийнято 7 проектів Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про скасування рішення Верховної Ради України від 20.12.2016 про прийняття в цілому, як закону законопроекту № 5132» (р. № 5132-П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 23 грудня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів