• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 20 грудня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 355 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Парубій А.В.

  На початку засідання представники депутатських фракцій і груп виступили із заявами, повідомленнями та пропозиціями.

  Далі головуючий оголосив про те, що  депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» на своєму засіданні 16 грудня 2016 року прийняла рішення виключити зі  складу фракції народного депутата України Савченко Н. В. за діяльність,  несумісну з програмними засадами і принципами діяльності партії та фракції у Верховній Раді України.

  Після цього Верховна Рада перейшла до розгляду питань порядку денного, зокрема, ухвалила Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (щодо субвенцій на надання пільг та житлових субсидій) (р. № 5482), який вніс Кабінет Міністрів, та «Про внесення зміни до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб» (р. № 5553), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Також під час ранкового пленарного засідання за пропозицією головуючого народні депутати підтримали рішення щодо продовження вечірнього засідання Верховної Ради до завершення розгляду питань порядку денного.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати розглянули та ухвалили низку законодавчих актів, в тому числі щодо податкової та митної політики, які пов’язані  із затвердженням Державного бюджету на 2017 рік, зокрема «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (р. № 5131),  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (р. № 5132), «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)», які вніс Кабінет Міністрів, а також ухвалили Державний бюджет України на 2017 рік.

  Також народні депутати внесли зміни до календарного плану своєї роботи, ухваливши рішення про роботу в комітетах весь день 21 грудня замість ранкового пленарного засідання цього дня («за» - 230), а також про  роботу народних депутатів з виборцями замість пленарного тижня з 10 по 13 січня 2017 року («за» - 243).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 26 питань порядку денного:

  1. прийнято 15 Законів України, зокрема, ухвалено Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (р. № 5000);
  2. прийнято за основу проект Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (р. № 4666);
  3. обговорено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках» (р. № 5473);
  4. включено до порядку денного сесії 3 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення зміни до статті 23 Бюджетного кодексу України щодо бюджетних призначень на забезпечення діяльності Конституційного Суду України» (р. № 5425), внесений Президентом України та визначений невідкладним;
  5. не включено до порядку денного сесії 3 проекти законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження) (р. № 5490), визначений невідкладним.
  6. не прийнято 3 проекти Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про скасування рішення Верховної Ради України від 18 жовтня 2016 року про прийняття в цілому як закон проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» (р. № 3252-П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 22 грудня 2016 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів