• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 3 червня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 300 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. привітав усіх журналістів з професійним святом, яке буде відзначатися 6 червня 2016 року. За його словами, українські журналісти зараз роблять для перемоги не менше, ніж військові на Сході України.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. відбулася «година запитань до Уряду».

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Гройсман В.Б., Міністр інформаційної політики Стець Ю.Я., Міністр енергетики та вугільної промисловості Насалик І.С., Міністр закордонних справ Клімкін П.А., Міністр оборони Полторак С.Т., Міністр інфраструктури   Омелян В.В., т.в.о. Міністра охорони здоров’я Шафранський В.В., Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б.

  Також з доповідями виступили Міністр освіти і науки Гриневич Л.М. та заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Нефьодов М.Є.

  У своєму виступі Міністр освіти і науки Гриневич Л.М., зокрема, поінформувала народних депутатів про здійснення міністерством низки заходів для доступу до вищої освіти українських дітей з окупованого Криму та зони проведення АТО. За її словами, разом із запровадженням додаткової сесії із зовнішнього незалежного оцінювання, міністерством будуть створені у вищих навчальних закладах освітні центри: «Крим – Україна» для абітурієнтів з окупованого Криму та «Донбас – Україна» для абітурієнтів з окупованих територій Донбасу.

  Також Гриневич Л.М. зазначила, що міністерство спільно з органами управління освітою виконавчої влади та органами місцевого самоврядування впроваджує комплекс заходів щодо розвитку мережі навчальних закладів, які започатковують інклюзивне навчання - забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Водночас Міністр освіти і науки звернулася з проханням до народних депутатів ухвалити новий закон про освіту.

  Під час свого виступу заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Нефьодов М.Є. поінформував парламентарів про впровадження системи публічних електронних закупівель ProZorro. Він зазначив, що з 1 квітня 2016 року набув чинності Закон України «Про публічні закупівлі», який запроваджує в Україні переведення усіх закупівель в Україні в електронний формат. За його словами, перехід відбувається у два етапи: з 1 квітня 2016 року всі свої закупівлі по системі ProZorro зобов'язані перевести центральні органи виконавчої влади й великі державні підприємства, а з 1 серпня 2016 року використання зазначеної електронної системи стане обов’язковим для решти державних та комунальних замовників. Нефьодов М.Є. зауважив, що 3500 державних замовників вже оголосили про перехід на публічні закупівлі. Лідерами з використання системи ProZorro в Україні є Київська, Дніпропетровська, Донецька, Чернігівська та Одеська області.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі закликав народних депутатів і громадськість долучатися до контролю за використанням бюджетних коштів, щоб корупціонери не змогли пристосуватися до електронних закупівель.

  Далі головуюча заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 154 депутатських запити (з них 55 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо вжиття необхідних заходів для здійснення фінансування Загальнодержавної бюджетної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» та забезпечення глухих дітей системами імплантаційного слухопротезування» (Яценко А.В.);

  «щодо пришвидшення запровадження функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі» (Соболєв Є.В.);

  «щодо вжиття заходів відносно фінансування професійно-технічних навчальних закладів» (Ківалов С.В.);

  Міністра фінансів «щодо внесення змін до Державного бюджету України на друге півріччя 2016 року стосовно збільшення видатків на оплату праці державних службовців на виконання положень Закону України «Про державну службу» (Демчак Р.Є.)

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Спориш І.Д. («Блок Петра Порошенка») закликав народних депутатів ухвалити Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» (р. № 2089);

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») у своєму виступі звернувся з вимогою до Прем’єр-міністра України негайно вирішити питання фінансування закладів охорони здоров’я в Харківській області;

  Кривенко В.М. («Блок Петра Порошенка») наголосив на необхідності ухвалення закону щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій;

  Тетерук А.А. («Народний фронт») закликав парламентарів ухвалити прийнятий у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» (щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) (р. № 4373);

  Кривошея Г.Г. («Народний фронт») привернув увагу до боротьби з тютюнокурінням та закликав народних депутатів розглянути та ухвалити проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів» (р. № 3788) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання виробництва та обігу тютюнових виробів та електронних сигарет з метою зменшення їх привабливості» (р. № 4507);

  Корчик В.А. («Народний фронт») вимагав включити до порядку денного та розглянути проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» (щодо дотримання вагових або габаритних норм та/або умов, визначених у дозволі на участь у дорожньому русі) (р. № 4660) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху» (р. № 4661).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 14 червня 2016 року.