• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 15 червня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 337 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. повідомив, що учора з російського полону були визволені ще два українці - Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко. За його словами, за різними даними у російських тюрмах досі перебувають від 29 до 38 політичних в’язнів – громадян України. «Ми не повинні забувати наших політичних в’язнів. Крок за кроком ми повинні йти до того, щоб всі вони були визволені», - наголосив він.

  Народні депутати привітали оплесками присутніх у гостьовій ложі сесійної зали делегацію Парламенту Королівства Нідерландів на чолі з Президентом Сенату А.Брукерс-Кноль.

  Далі народні депутати виголосили низку заяв, звернень та пропозицій, зокрема:

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») привернув увагу до проблеми незаконної вирубки і експорту лісів Західної України. За його словами, незаконна вирубка лісів в українських Карпатах набула нечуваних масштабів і здійснюється не без відома, а іноді й за участю місцевих чиновників і правоохоронців;

  Гуляєв В.О. («Партія «Відродження») висловив занепокоєння щодо проблеми фінансування професійно-технічних училищ. За його словами, система професійно-технічної освіти руйнується на очах, а грошей на фінансування ПТУ у місцевих бюджетах катастрофічно не вистачає. Закликав народних депутатів подолати вето Президента України до законів щодо фінансування професійно-технічної освіти;

  Шуфрич Н.І. («Опозиційний блок») у своєму виступі, зокрема,  вимагав ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії;

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») у своєму виступі в черговий раз заявив, що фракція продовжуватиме блокування трибуни у залі пленарних засідань з вимогою створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування «корупції та офшорів найвищих посадових осіб держави», скасування рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги;

  Колєсніков Д.В. («Опозиційний блок») вимагав включити в порядок денний та ухвалити проект Закону України «Про проведення позачергових виборів Львівського міського голови» (р. № 3624).

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати обговорили проекти Законів України: «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про міжнародні комбіновані перевезення» (р. № 0098), «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про повітряне сполучення» (р. № 0099), «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про повітряне перевезення» (р. № 0100), «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грецької Республіки про повітряне сполучення» (р. № 0101), які вніс Кабінет Міністрів, проте прийняття рішення стосовно них перенесено на наступне пленарне засідання.

  Після цього головуючий Парубій А.В. достроково закрив ранкове пленарне засідання у зв’язку з відсутністю у залі багатьох народних депутатів, що не сприяло результативній роботі.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 6 питань порядку денного:

  1. прийнято Закон України «Про ратифікацію Протоколу про внесення поправок до Угоди про створення Українського науково-технологічного центру» (р. № 0084), внесений Президентом України.
  2. обговорено 4 внесених Кабінетом Міністрів проекти Законів України, зокрема, «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про міжнародні комбіновані перевезення» (р. № 0098);
  3. не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про започаткування переговорного процесу щодо внесення змін до Угоди про створення Українського науково-технологічного центру 1993 року» (р. № 0084-П).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 16 червня 2016 року.