• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України 2 червня 2016 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 324 народних депутати), Голова Верховної Ради України Парубій А.В. зазначив, що сьогодні історичний день – день, коли парламент буде ухвалювати зміни до Конституції України у частині судочинства та судоустрою.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «ВО «Батьківщина» оголосити перерву або надати слово для виголошення заяви виступив народний депутат Ляшко О.В., який вкотре заявив, що фракція продовжує блокувати трибуну у залі пленарних засідань з вимогою створення у Верховній Раді робочої групи з питань розслідування «корупції та офшорів найвищих посадових осіб держави».

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про судоустрій і статус суддів» (р. № 4734), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  У пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О., члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б. та Голова політичної партії «Народний фронт» Яценюк А.П.

  Під час пленарного засідання виступив Президент України Порошенко П.О., який, зокрема, висловив вдячність парламенту за те, що у найважчий в історії України час народні депутати змогли об’єднатися та ухвалити низку важливих законів. Глава держави зазначив, що наразі немає більш важливої реформи, ніж судова. За його словами, ми маємо реальний шанс якісно зробити цю фундаментальну реформу і здійснити мрію українців про відновлення справедливості, доступне правосуддя та чесний суд. Президент України закликав народних депутатів забути партійні розбіжності та ухвалити зміни до Конституції України в частині правосуддя.

  Верховна Рада ухвалила в цілому Закони України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо правосуддя) (р. № 3524), а також ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (р. № 2506а) і «Про виконавче провадження» (р. № 2507а), внесені Президентом України та визначені невідкладними.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили за основу та в цілому Закон України «Про внесення зміни до Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (р. № 4594), а також ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (р. № 4542), які вніс Кабінет Міністрів.

  Наприкінці вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Парубій А.В. оголосив рішення депутатської фракції політичної партії «Опозиційний блок» про обрання народних депутатів Бойка Ю.А. і Вілкула О.Ю. співголовами фракціїї.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 12 питань порядку денного:

  1. прийнято у цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності» з пропозиціями Президента України (р. № 3062);
  2. прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень (р. № 4623);
  3.  прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (р. № 4437), внесений Президентом України та визначений невідкладним;
  4. направлено на повторне перше читання 2 проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) (р. №№ 3822, 3822-1);
  5. направлено на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду (р. № 2418а).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 червня 2016 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів