• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 31 березня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 334 народних депутати) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово виступив народний депутат Лозовой А.С., який повідомив, що вчора увечері здійснено замах на життя народного депутата Парасюка В.З., коли невідомі кинули гранату у бік його автомобіля. Заявив, що цей інцидент має розслідувати Національна поліція та закликав парламентарів не бути байдужими до таких ситуацій. У свою чергу Голова Верховної Ради звернувся до правоохоронних органів з проханням забезпечити охорону  народного депутата Парасюка В.З.

  Верховна Рада розглянула та прийняла за основу проект Закону України «Про фінансову реструктуризацію» (р. № 3555), внесений Кабінетом Міністрів.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив про входження народних депутатів Кривенка В.М. та Кишкаря П.М. до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати надали згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді Малинівського районного суду міста Одеси Бурана О.М.

  Наприкінці пленарного засіданні Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Україні – євроатлантичний простір» (керівник – народний депутат Фріз І.В.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 21  питання порядку денного:

  1. прийнято 3 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо державної підтримки державних вугледобувних підприємств (р. № 3813);
  2. прийнято 6 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, світових лідерів та всіх членів міжнародного співтовариства щодо засудження порушень прав і свобод кримськотатарського народу в частині заборони окупаційною владою РФ на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Меджлісу та визнання його екстремістською організацією» (р. № 4247);
  3. прийнято за основу 9 проектів Законів України, зокрема, «Про страхування» (р. № 1797-1);
  4. не включено до порядку денного 2 проекти Законів України, зокрема, «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» (р. № 4288);
  5. обговорено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів» (р. № 3046-д).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 1 квітня 2016 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів