• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 18 березня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 301 народний депутат) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. та заступник Міністра закордонних справ Пристайко В.В.

  Під час свого виступу Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. поінформував парламентаріїв, що на початку березня ц.р. відбулося П’яте засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва під час якої Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння, в якому зафіксовані домовленості щодо активізації двостороннього співробітництва у сферах сільського господарства, інвестицій, банківській та фінансовій сферах, сфері торгівлі, промисловості, енергетики, галузі водних ресурсів, галузях транспорту та містобудування, а також культурно-гуманітарній сферах.

  Також Віце-прем’єр-міністр повідомив, що Україна та Європейський Союз готуються підписати меморандум на 97 млн. євро для підтримки реформи децентралізації. Він зазначив, що ці кошти планується спрямувати на проведення навчання голів об'єднаних територіальних громад та співробітників, які будуть працювати у виконавчих комітетах, займатися розробкою інвестиційних проектів, облаштування і запуск понад 600 центрів надання адміністративних послуг. За його словами, Європейський Союз також готовий всебічно підтримувати інвестиційні проекти, запропоновані територіальними громадами.

  Заступник Міністра закордонних справ Пристайко В.В. у своєму виступі, зокрема, заявив, що питання про запровадження безвізового режиму для України Європейський Союз може розглянути вже в червні поточного року та висловив сподівання, що всі необхідні документи в рамках цього процесу будуть ухвалені.

  Заступник Міністра закордонних справ повідомив, що на сьогодні єдиними міжнародними форматами з мирного врегулювання ситуації на Донбасі є Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей (так званий «Мінський формат»), а також здійснення переговорів у «Нормандському форматі». За його словами, Міністерство закордонних справ продовжує здійснювати комплексну роботу з використанням усього наявного політико-дипломатичного інструментарію, що спрямована на забезпечення прав, звільнення та повернення громадян України, які незаконно утримуються в Росії. Він зазначив, що список осіб, причетних до незаконного ув’язнення народного депутата Савченко Н.В. в Росії, хочуть розширити, щоб він сприяв звільненню й інших українських політичних в’язнів.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр соціальної політики Розенко П.В., Міністр освіти і науки Квіт С.М., заступник Міністра екології та природних ресурсів Вронська Г.О., заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Микольська Н.Я., заступник Міністра фінансів Качур Р.П.

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 153 депутатських запити (з них 49 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо повернення спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість сільгосптоваровиробників» (Деркач А.Л.);

  Прем’єр-міністра України, Міністра фінансів «щодо негайного врегулювання ситуації зі зниженням заробітних плат працівників бюджетної сфери» (Романова А.А.);

  Міністерства соціальної політики «щодо приведення у відповідність розміру щомісячної допомоги при народженні дитини із розміром прожиткового мінімуму» (Льовочкіна Ю.В.);

  Міністра економічного розвитку і торгівлі «щодо будівництва газовимірювальних станцій на кордонах з ЄС та Російською федерацією» (Кацер-Бучковська Н.В.).

  Верховна Рада заслухала звіт Тимчасової слідчої комісії з питань проведення технічної експертизи будівельних робіт та перевірки ефективності використання бюджетних коштів при будівництві мостових переходів через річку Дніпро у місті Запоріжжя. З доповіддю виступив та відповів на запитання народних депутатів голова Тимчасової слідчої комісії Сабашук П.П.

  Також народні депутати обговорили проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (р. №№ 2280а, 2280а-1), проте прийняття рішення стосовно них перенесено на наступний пленарний тиждень.

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Сташук В.Ф. («Народний фронт») привернув увагу до проблем, які виникають у ході реалізації проекту реконструкції Бортницької станції аерації;

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») закликав народних депутатів ухвалити закон про опозицію та толерантно ставитися один до одного;

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») привернув увагу до прийнятого рішення Конституційного Суду щодо законопроекту про внесення змін до Конституції України;

  Кривошея Г.Г. («Народний фронт») звернувся з вимогою до Міністра економічного розвитку і торгівлі привести технічне регулювання у сферах стандартизації та сертифікації у відповідність до європейських стандартів.

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) у своєму виступі, зокрема, вимагав включити до прядку денного та ухвалити проекти Законів України «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об'єднаних територіальних громад» (р. № 3510), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності на територіях об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших земельних відносин» (р. № 3510-1);

  Курячий М.П. («Блок Петра Порошенка») привернув увагу до ситуації, яка склалася в ракетно-космічній галузі України. Запропонував провести виїзне засідання Кабінету Міністрів з цього питання у Дніпропетровську за участю фахівців, співробітників Ради національної безпеки і оборони, народних депутатів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 29 березня 2016 року.