• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України 17 березня 2016 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 345 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  На початку пленарного засідання головуючий на вимогу двох депутатських фракцій оголосити перерву або надати можливість для виголошення заяви надав слово для виступу народному депутату Березюку О.Р., який повідомив, що сьогодні уночі здійснено напад на помешкання народного депутата Войціцької В.М., коли у її будинок було кинуто пляшку із запалювальною сумішшю. За його словами, замах на  життя народного депутата та членів родини пов’язаний з її політичною діяльністю, а саме, з боротьбою з корупцією у сфері енергетики. Закликав громадські організації та міжнародних партнерів України забезпечити незалежний контроль за розслідуванням цього інциденту. У свою чергу Голова Верховної Ради звернувся до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки з вимогою вжити невідкладних заходів стосовно розслідування цього нападу та надати вичерпну інформацію щодо розслідування усіх правопорушень, скоєних відносно народних депутатів.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати від фракції «Народний фронт» заблокували трибуну у залі пленарних засідань через не результативне сигнальне голосування про включення до порядку денного та розгляду  законопроекту щодо спецконфіскації майна. Водночас головуючий запросив керівників депутатських фракцій і груп на консультації щодо цього законопроекту та оголосив 30-хвилинну перерву, яку згодом було продовжено.

  Після тривалої перерви Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. надав слово для виступу народному депутату Бурбаку М.Ю. («Народний фронт»), який поінформував парламентарів, що в результаті проведених консультацій узгоджено остаточну редакцію законопроекту щодо спецконфіскації майна та закликав народних депутатів до спільної конструктивної співпраці.

  Верховна Рада розглянула та прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов'язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду» (р. № 4057).

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати ухвалили Закон України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (щодо забезпечення права на здобуття освіти) (р. № 3832), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наприкінці вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Україна – космічна держава» (голова - народний депутат Тетерук А.А.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 7  питань порядку денного:

  1. прийнято 2 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо соціального захисту постраждалих осіб) (р. № 2093);
  2. прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про проведення парламентських слухань на тему: «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи» (р. № 4065);
  3. прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов'язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду» (р. № 4057);
  4. обговорено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини) (р. № 3196).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 18 березня 2016 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів