• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 9 жовтня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 256 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр інфраструктури Пивоварський А.М. та Міністр освіти і науки Квіт С.М.

  Під час свого виступу Міністр інфраструктури Пивоварський А.М. презентував програму реформування Державної адміністрації залізничного транспорту «Укрзалізниця». За його словами, Урядом здійснюються заходи щодо утворення публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» шляхом корпоратизації. Зокрема, Міністр Пивоварський А.М. повідомив, що на сьогодні затверджено склад правління та Статут ПАТ «Українська залізниця».

  Міністр освіти і науки Квіт С.М. у своєму виступі зазначив, що заробітна плата для освітян зросте з 1 вересня поточного року і основні суми будуть розподілені між районами з низьким рівнем доходів. За його словами, для забезпечення цих заходів додатково виділено з Державного бюджету місцевим бюджетам кошти в обсязі 1809116,9 тис. грн., з них на освітню субвенцію – 1 млрд. 603 млн. 375,4 тис. грн. Одночасно, за рахунок видатків, що передбачені за субвенціями навчальним закладам Донецької та Луганської областей, які перебувають на тимчасово неконтрольованій території, здійснено перерозподіл видатків в обсязі 368 млн. грн., з них 100 млн. на оснащення загальноосвітніх навчальних закладів засобами навчання для обладнання кабінетів фізики, хімії, біології, географії, математики, а також навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О., Міністр соціальної політики Розенко П.В., перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І., перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Ковалів Ю.І., заступник Міністра екології та природних ресурсів Курикін С.І.

  На вимогу депутатських фракцій «Народний фронт» та «Блок Петра Порошенка» оголосити перерву або надати слово виступив народний депутат Тимошенко Ю.В. («Народний фронт»), який під час промови запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих бійців Національної гвардії України внаслідок трагічних подій біля стін Парламенту 31 серпня 2015 року та звернувся до керівництва Верховної Ради з пропозицією увіковічнення їх пам’яті.

  Народні депутати обговорили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо уточнення деяких положень) (р. № 2319а), внесений Кабінетом Міністрів, проте прийняття рішення стосовно нього перенесено на наступний пленарний тиждень.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 185 депутатських запитів (з них 58 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «про прогнозні та програмні документи економічного і соціального розвитку України та стан реалізації пріоритетних напрямів науки, техніки і інноваційної діяльності» (Скрипник О.О.);

  «щодо відповідності якості природного газу європейським стандартам» (Дерев’янко Ю.Б.);

  Міністра енергетики та вугільної промисловості «щодо стану підготовки об’єднаної енергетичної системи України до опалювального сезону та забезпеченості вугіллям вітчизняних ТЕС» (Денисенко А.П.);

  Міністра охорони здоров’я «щодо критичної ситуації із вакцинацією немовлят» (Лабазюк С.П.).

  Наприкінці пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила:

  про створення трьох міжфракційних депутатських об’єднань, зокрема, «Народний контроль» (голова – народний депутат Добродомов Д.Є.), «Адвокація України» (голова – народний депутат Логвинський Г.В.), «Карпати» (голова – народний депутат Юринець О.В.);

  про вихід народного депутата Матківського Б. М. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Гузь І.В. («Народний фронт») звернувся до Міністра оборони з вимогою передбачити в проекті Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» кошти для добудови будинку для військових у м. Володимир-Волинському Волинської області;

  Дехтярчук О.В. («Блок Петра Порошенка») привернув увагу до криміногенної ситуації, яка склалася в Рівненській області;

  Арешонков В.Ю. («Блок Петра Порошенка») наголосив на важливості розвитку системи науки і освіти в Україні;

  Огнєвіч З.Л. («Радикальна партія Олега Ляшка») закликала ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" (щодо діяльності організацій колективного управління) (р. № 2943).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 листопада 2015 року.