• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 4 вересня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 288 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  З відповідями на письмові запитання народних депутатів виступили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. та Міністр освіти і науки Квіт С.М.

  У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., зокрема, поінформував народних депутатів про хід реформи з децентралізації в Україні. За його словами, після прийняття Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» 6300 територіальних громад ініціювали своє об'єднання. Зубко Г.Г. закликав народних депутатів ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (р. № 3008), який дозволить організувати проведення перших виборів об’єднаних громад із черговими місцевими виборами 2015 року, що заощадить кошти державного бюджету, удосконалить процедури об’єднання територіальних громад з урахуванням принципів реформування системи місцевих виборів.

  Міністр освіти і науки Квіт С.М. під час свого виступу, зокрема, наголосив, що друк безкоштовних шкільних підручників забезпечено у повному обсязі як за рахунок коштів державного бюджету, так і місцевих бюджетів. Запевнив, що всі безкоштовні підручники незабаром надійдуть у школи.

  Квіт С.М. також зазначив, що Міністерство освіти і науки підготувало та подало до Міністерства фінансів бюджетні запити до проекту Державного бюджету України на 2016 рік, в тому числі і за бюджетною програмою «Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами» з граничним обсягом видатків на 2016 рік в обсязі 109010 тис. гривень, що на 12,74% більше, ніж передбачено у 2015 році. За його словами, зазначені кошти будуть спрямовані на забезпечення діяльності Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів, зокрема, на оплату праці з нарахуванням працівникам центрів і залучених до зовнішнього незалежного оцінювання фахівців, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, оплату інших послуг тощо. Разом з тим, міністерство подало заявку в потребі додаткових коштів зазначеного центру для забезпечення оновлення технічної бази і систем захисту в обсязі 133 333,9 тис. гривень, в тому числі для придбання відповідних ліцензій, ключів, модулів управління, шифрування тощо. Крім того, Міністр освіти і науки повідомив, що Уряд розробив та внесе до Верховної Ради проект Закону України «Про професійну освіту».

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., Міністр юстиції Петренко П.Д., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., заступник Міністра екології та природних ресурсів Вронська Г.О.

  Верховна Рада включила до порядку денного і ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (р. № 3008).

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 101 депутатський запит (з них 30 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо невиконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та національного проекту «Вчасна допомога» (Шурма І.М.);

  «щодо посилення протипожежного захисту та відповідальності за підпал» (Арешонков В.Ю.).

  Міністра юстиції «щодо надання інформації про стан виконання норм Закону України «Про очищення влади» (група народних депутатів Парасюк В.З., Сольвавр Р.М. та інші. Всього 10 депутатів).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») оголосив заяву фракції про її вихід зі складу Коаліції депутатських фракцій;

  Євтушок С.М. (ВО «Батьківщина») звернувся з вимогою до Прем’єр-міністра взяти під особистий контроль та створити штаб координації рішень щодо локалізації горіння торф’яників;

  Романова А.А. («Об’єднання «Самопоміч») привернула увагу до ситуації, яка склалася на Державному підприємстві «Чернігівторф». Звернулася до Міністра енергетики та вугільної промисловості з вимогою відсторонити керівника цього підприємства та налагодити його ефективну роботу. Просила вважати свій виступ депутатським запитом;

  Томенко М.В. («Блок Петра Порошенка») у своєму виступі, зокрема, вимагав від Уряду провести відкритий конкурс на призначення Міністра екології та природних ресурсів та керівника Державного агентства з управління зоною відчуження;

  Арешонков В.Ю. («Блок Петра Порошенка») привернув увагу до проблеми ліквідації мережі закладів післядипломної педагогічної освіти та суперечностей у чинному законодавстві. Просив його виступ вважати депутатським запитом.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 вересня 2015 року.