• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 2 вересня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 307 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На початку пленарного засідання склав присягу народний депутат Березенко С.І., обраний на проміжних виборах в одномандатному виборчому окрузі № 205 у Чернігівській області.

  Далі народні депутати виголосили низку заяв, звернень та пропозицій від депутатських фракцій і груп, зокрема:

  Луценко І.С. («Блок Петра Порошенка») у своєму виступі, зокрема, звинуватила Радикальну партію і ВО «Свобода» у загибелі трьох правоохоронців внаслідок сутичок під Верховною Радою 31 серпня 2015 року;

  Соболєв Є.В. («Об’єднання «Самопоміч») запропонував відновити коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна»;

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») заявив про вихід фракції із складу коаліції депутатських фракцій та про перехід в опозицію до нинішньої влади та курсу Президента України, Уряду і фактичної більшості у Верховній Раді. Вимагав від влади винесення питання про особливий статус Донбасу на всеукраїнський референдум. Запропонував створити у Верховній Раді депутатське об’єднання «Народна рада»;

  Гордєєв А.А. («Блок Петра Порошенка») запропонував створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань розслідування трагічних подій біля стін парламенту 31 серпня 2015 року. За його пропозицією народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять трьох загиблих там бійців Національної гвардії України;

  Гриневич Л. М. («Народний фронт») закликала народних депутатів ухвалити базові законопроекти щодо освіти, науки та науково-технічної діяльності, які нададуть можливість наблизити Україну до сучасної європейської інноваційної системи освіти.

  Бойко Ю.А. («Опозиційний блок») закликав Верховну Раду прийняти пакет необхідних, на його думку, законів для втілення Мінських домовленостей.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати достроково припинили повноваження народних депутатів Гвоздьова М.О., Насірова Р.М.

  Верховна Рада розглянула та ухвалила в цілому низку ратифікаційних законів, внесених Президентом України та Кабінетом Міністрів України.

  Також народні депутати підтримали («за» - 229) усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища» (р. № 1586).

  Наприкінці пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив:

  -   про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Україна спортивна» (керівник – народний депутат Герега О.В.);

  -   рішення депутатської фракції «Об’єднання «Самопоміч» про виключення з її складу народних депутатів Гопко Г.М., Єднака О.В., Кишкаря П.М., Кривенка В.М., Пташник В.Ю.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 8 питань порядку денного:

  1. прийнято 5 Законів України, зокрема, «Про ратифікацію Договору (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання кредиту для реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту "Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації» (р. № 0052), внесений Кабінетом Міністрів;
  2. прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про проведення парламентських слухань на тему: «Правове забезпечення реформи освіти в Україні» (9 грудня 2015 року) (р. № 2438а).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 вересня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів