• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 18 вересня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 263 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На початку пленарного засідання головуючий оголосив:

  -                      про вихід народного депутата Вітка А.Л. зі складу депутатської фракції «Радикальна партія Олега Ляшка»;

  -                      про входження народних депутатів Немировського А.В. та Довгого О.С. до складу депутатської групи «Воля народу»;

  -                      про вихід народного депутата Мусія О.С. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А., Міністр соціальної політики Розенко П.В. та Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В.

  У своєму виступі Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А., зокрема, поінформував народних депутатів про реформу державних підприємств. За його словами, збитки 100 найбільших державних компаній України у першому кварталі 2015 року склали 9,7 млрд. грн., в цілому за рік країна втрачає орієнтовно 115 млрд. грн. На його думку, в Україні слід скорочувати кількість державних підприємств, зокрема, шляхом приватизації. Також Міністр закликав народних депутатів розглянути та ухвалити пакет урядових законопроектів: «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо уточнення деяких положень) (р. № 2319а), «Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів агропромислового комплексу» (р. № 2519а), «Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єктів морського транспорту» (р. № 2488а), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності» (р. № 3062), що дозволить удосконалити механізми та процедури приватизації, створить сприятливі умови для оптимізації структури державного сектору економіки та запровадження ринкових методів управління об’єктами державної власності.

  Міністр соціальної політики Розенко П.В. під час свого виступу, зокрема, нагадав, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) з 1 вересня 2015 року всі соціальні стандарти зростуть у середньому на 13%. Також, за його словами, внаслідок збільшення прожиткового мінімуму, зростуть понад 80 видів соціальних виплат, допомог, компенсацій, стипендій тощо для більш ніж 12,5 мільйонів громадян.

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В. під час свого виступу поінформував народних депутатів про стан підготовки до опалювального сезону. За його словами Україна готова до початку опалювального сезону. В країні достатньо потужностей теплогенерації, повною мірою профінансовані тарифи, які покривають собівартість, збір коштів достатній для того, щоб провести ремонти обладнання, підготуватися до опалювального сезону та закупити паливні ресурси.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І.

  Народні депутати заслухали звіт робочої групи з розгляду питання обгрунтованості підвищення цін/тарифів на енергоносії та комунальні послуги. З доповіддю виступила Голова робочої групи, народний депутат Бабак А.В. В обговоренні питання взяли участь представники усіх депутатських фракцій і груп, а також виступили та відповіли на запитання народних депутатів Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовк Д.В., Голова правління НАК «Нафтогаз України» Коболєв А.В., Голова правління ПАТ «Укргазвидобування» Прохоренко О.В.

  Під час розгляду цього звіту перед народними депутатами також виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який зокрема, заявив про те, що через десять років Україна має повністю забезпечувати свої потреби в природному газі за рахунок власного видобутку українського газу. За його словами, перед Україною стоїть кілька цілей: стати енергетично незалежною країною, збільшити видобуток українського газу, остаточно позбутися «газової голки» Російської Федерації, знизити обсяги споживання енергоресурсів, зробити економіку країни енергоефективною і конкурентоспроможною. Також Прем’єр-міністр України відповів на численні запитання народних депутатів.

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Радикальна партія Олега Ляшка» оголосити перерву або надати слово для виступу виступила народний депутат Тимошенко Ю.В., яка звернулася з вимогою до Генеральної прокуратури провести розслідування та притягнути до кримінальної відповідальності «всіх посадовців, які причетні до корупції на газовому ринку».

  Наприкінці пленарного засідання Верховна Рада заслухала звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області.

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 жовтня 2015 року.