• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях третьої сесії Верховної Ради України 3 вересня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 278 народних депутатів) під головуванням першого заступника Голови Верховної Ради України Парубія А.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо експерименту в Одеській, Волинській та Львівській областях з фінансування реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення» (р. № 2315а), внесений Президентом України та визначений як невідкладний.

  На вимогу депутатських фракцій ВО «Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» головуючим оголошувалася 30-хвилинна перерва з метою обговорення на нараді керівників депутатських фракцій і груп питань порядку денного.

  Народні депутати затвердили («за» - 227) порядок денний на 3 та 4 вересня 2015 року.

  Далі Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України: «Про внесення змін до Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» (щодо безоплатної передачі окремо визначеного майна) (р. № 2660), «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (р. № 2493), «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо врахування відомостей про соціальний супровід сім'ї (особи) при захисті у судовому порядку сімейних прав та інтересів» (р. № 2190), внесені Кабінетом Міністрів.

  На ранковому засіданні за пропозицією Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять українського поета, правозахисника, дисидента Стуса В.С.

  Голова Верховної Ради оголосив про входження народного депутата Березенка С.І. до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  Наприкінці ранкового пленарного засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Чечоткін М.О. та заступник Міністра екології та природних ресурсів Вронська Г.О. поінформували народних депутатів про причини задимлення і про екологічну ситуацію у м. Києві у зв’язку із забрудненням повітря.

  На початку вечірнього пленарного засідання на вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «Радикальна партія Олега Ляшка» виступив народний депутат Ляшко О.В., який звернувся до Міністра внутрішніх справ з вимогою забезпечити громадському активісту Богдану Тицькому надання медичної допомоги у Печерському районному суді м. Києва та об'єктивного і неупередженого розслідування при розгляді справи щодо подій під будівлею Верховної Ради 31 серпня.

  Також на вимогу двох депутатських фракцій оголосити перерву виступив народний депутат Ємець Л.О. (Народний фронт), який вимагав включити до порядку денного проект Закону України «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» (р. № 3025).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 15 питань порядку денного:

  1. прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення» (р. № 1831);
  2. включено до порядку денного проект Постанови Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до парламентів іноземних держав і міжнародних парламентських асамблей щодо порушення Російською Федерацією основоположних прав і свобод людини та посилення політичних переслідувань» (р. № 3007);
  3. направлено на повторне друге читання 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації (р. № 2775), внесений Кабінетом Міністрів.
  4. не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації» (р. № 2214а);
  5. не включено до порядку денного 2 проекти Законів України: «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» (р. № 3025), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (р. № 3008).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 4 вересня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів