• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях третьої сесії Верховної Ради України 17 вересня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 302 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На пленарному засідання склали присягу народні депутати Шверк Г.А. та Севрюков В.В., обрані у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком партії «Блок Петра Порошенка». Водночас Голова Верховної Ради оголосив про входження їх до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка».

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» оголосити перерву або надати слово для виступу виступила народний депутат Тимошенко Ю.В., яка звернулася до Голови Верховної Ради з вимогою розглянути урядовий пакет законодавчих актів щодо реструктуризації державного боргу за процедурою повного обговорення.

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П.

  Перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який поінформував народних депутатів про умови реструктуризації та часткового списання боргів, які досягнуті з кредиторами. За його словами, позитивне голосування за цей пакет законопроектів дає країні додатковий фінансовий ресурс, можливість далі проводити економічні реформи, а їх не ухвалення - означає фактичне оголошення дефолту. Глава Уряду закликав народних депутатів провести відкрите публічне обговорення і ухвалити пакет урядових законопроектів щодо реструктуризації та часткового списання боргів, який сприятиме зростанню економіки та підвищенню соціальних стандартів в Україні.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закони України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання) (р. № 3058), «Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» стосовно державних деривативів» (щодо реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його часткового списання) (р. № 3057), «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування під час реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його часткового списання (р. № 3059), «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) (р. № 3060), а також Постанову Верховної Ради України «Про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми Міжнародного валютного фонду «Механізм розширеного фінансування»  (р. № 3056), які вніс Кабінет Міністрів України.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати заслухали інформацію Міністра внутрішніх справ Авакова А.Б. та Генерального прокурора Шокіна В.М. про результати розслідування подій біля Верховної Ради України 31 серпня 2015 року.

  Народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять бійців Національної гвардії України, які загинули внаслідок трагічних подій біля стін Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

  Верховна Рада за поданням Генерального прокурора надала згоду («за» - 262) на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата Мосійчука І.В.

  Водночас народні депутати від фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» заблокували трибуну у залі пленарних засідань, внаслідок чого Голова Верховної Ради достроково закрив вечірнє пленарне засідання.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 13 питань порядку денного:

  1. прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати) (р. № 3060), внесений Кабінетом Міністрів;
  2. прийнято 6 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про відставку Віце-прем'єр-міністра України Вощевського В.М.» (р. № 3087);
  3. включено до порядку денного проект Постанови Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до держав-членів (демократичних держав світу) та міжнародних організацій щодо намірів проведення незаконних виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей» (р. № 3123);
  4. не прийнято 2 проекти Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про звільнення Квіташвілі О. з посади Міністра охорони здоров'я України» (р. № 2864).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 18 вересня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів