• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 22 травня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 233 народних депутати) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами виступили з доповідями та відповіли на запитання Міністр соціальної політики Розенко П.В. і Міністр юстиції Петренко П.Д.

  У своєму виступі Міністр соціальної політики Розенко П.В. нагадав народним депутатам, що Уряд вніс до Верховної Ради пакет законопроектів щодо комплексної реформи пенсійного забезпечення. Він заявив, що солідарна система пенсійного забезпечення, яка існує в Україні, сьогодні фактично вичерпала свій потенціал. Міністр наголосив, що шлях створення в Україні європейської системи пенсійного забезпечення - це розбудова багаторівневої, багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить підвищити якість життя наших співгромадян і дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел - солідарної системи, накопичувальної системи та системи недержавного пенсійного забезпечення. За його словами, основними завданнями запланованої пенсійної реформи є наведення порядку і встановлення соціальної справедливості у солідарній системі, запровадження накопичувальної системи, призначення усіх видів пенсій відповідно до єдиного закону і перехід на єдині принципи нарахування пенсій, а також розвиток недержавного пенсійного забезпечення. Міністр Розенко П.В. закликав народних депутатів прийняти наступного пленарного тижня у першому читанні пакет законопроектів, запропонованих Урядом, щодо реформування пенсійної системи в Україні.

  Міністр юстиції Петренко П.Д., зокрема, у своєму виступі заявив, що Урядом спільно з фракціями коаліції розроблено та внесено до Верховної Ради законопроекти, які покращать процедури надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та забезпечать передачу реєстраційних функцій місцевій владі, нотаріусам, банкам та державним виконавцям.

  Петренко П.Д. зазначив, що запропоновані законопроекти повністю змінюють філософію надання адміністративних послуг у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості. За його словами, Уряд запроваджує базові європейські принципи децентралізації і наближення послуг до українського громадянина. Всі послуги і сервіси, які раніше надавалися Міністерством юстиції, передаються до повноважень місцевих органів влади. Разом із повноваженнями на місця передаються всі кошти, які отримувала держава від надання цих сервісів. Крім того, розроблені законопроекти демонополізують сферу надання реєстраційних послуг і залучають до їх надання нотаріусів та акредитовані банки. Ще однією новацією стане запровадження електронних сервісів за всіма послугами, які надаватимуться новими суб’єктами реєстрації, через електронний портал без необхідності контактувати з реєстратором. Міністр звернувся з проханням до народних депутатів розглянути та ухвалити ці законопроекти.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О., перший заступник Міністра закордонних справ Галібаренко Н.М., заступник Міністра культури Карандєєв Р.В.

  Верховна Рада розглянула та ухвалила (з урахуванням поправок) Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» (р. № 2862), внесений Кабінетом Міністрів.

  Народні депутати обговорили проект Закону України «Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» щодо перенесення термінів прийняття закону стосовно призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах (р. № 2852-1), проте прийняття рішення щодо цього питання перенесено на наступний пленарний тиждень.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 123 депутатських запити (з них 41 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України: «стосовно виконання положень Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформування міжбюджетних відносин» від 28 грудня 2014 року № 79-YIII» (Балога І.І.);

  «щодо повернення Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» під державний контроль» (група народних депутатів: Войціцька В.М., Лещенко С.А.та інші)

  Міністра фінансів «стосовно стану перемовин із іноземними кредиторами щодо реструктуризації державного боргу України»  (Головко М.Й.)

  Міністра охорони здоров’я «щодо реформ у медичній галузі» (Дубневич Б.В.)

  Загалом Верховною Радою розглянуто 5 питань порядку денного:

  1. прийнято 3 Закони України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» (р. № 2862), внесений Кабінетом Міністрів; «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов'язаннями» (р. № 2931); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами» (р. № 1165);
  2. прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» (р. № 2743), внесений Президентом України та визначений як невідкладний;
  3. обговорено проект Закону України «Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» щодо перенесення термінів прийняття закону стосовно призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах» (р. № 2852-1).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Ляшко О.В. (Радикальна партія Олега Ляшка) у своєму виступі вимагав розглянути та подолати вето Президента України до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» (р. № 1086). Наполягав на скасуванні обмеження виплати пенсій для працюючих пенсіонерів, а також вимагав провести індексацію заробітних плат і пенсій та знизити тарифи на житлово-комунальні послуги;

  Головко М.Й. (позафракційний) привернув увагу до питання встановлення державного регулювання мінімальних закупівельних цін на молоко. Вимагав розглянути та ухвалити наступного пленарного тижня проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» (р. № 2089);

  Супруненко О.І. (позафракційний) звернувся до Голови Антимонопольного комітету щодо проведення перевірки обґрунтованості встановлення тарифів на перевезення пасажирів громадським транспортом у м. Києві. Просив вважати свій виступ депутатським запитом;

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) вимагав розглянути та ухвалити проекти Законів України: «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо відновлення надбавок для медичних, педагогічних, наукових працівників і відновлення індексації грошових доходів населення) (р. № 2180), «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення безоплатного харчування, проїзду, забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл та безоплатного проїзду для студентів і гарантії першого робочого місця для молодих спеціалістів» (р. № 2186).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 2 червня 2015 року.