• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 15 травня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 245 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На пленарному засідання склали присягу народні депутати: Чубаров Р.А., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком партії «Блок Петра Порошенка» та Немировський А.В., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

  Далі головуючий оголосив про входження народних депутатів Балицького Є.В. і Шенцева Д.О. до складу депутатської фракції «Опозиційний блок» та про створення депутатського міжфракційного об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» (голова – народний депутат Куліченко І.І.).

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України  Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду» щодо механізму надання субсидій на житлово-комунальні послуги.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили  заступник Міністра соціальної політики Мущинін В.В. і Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Савчук С.Д.

  У своєму виступі заступник Міністра соціальної політики Мущинін В.В., зокрема, зазначив, що з метою забезпечення спроможності громадян сплачувати житлово-комунальні послуги в Україні діє державна допомога на оплату послуг у вигляді житлових субсидій. За його словами, через програму житлових субсидій сім’ям компенсуються витрати на оплату житлово-комунальних послуг, що перевищують обсяг обов’язкового платежу, який визначається для кожної сім’ї залежно від середньомісячного сукупного доходу в розрахунку на одну особу. Також повідомив, що з 1 травня 2015 р. у зв’язку з підвищенням цін і тарифів суттєво спрощено процедуру призначення субсидії, зокрема: скасовано обмеження щодо майнового стану сім’ї; субсидія призначається на 12 місяців, а не півроку як раніше, і продовжуватиметься на наступний період без звернення громадян на підставі заяви і декларації, форму яких спрощено. Мущинін В.В. зазначив, що перед початком опалювального сезону Міністерство соціальної політики повторно проведе інформаційну кампанію щодо оформлення субсидій і знову розішле бланки відповідних заяв і декларацій.

  Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Савчук С.Д. під час свого виступу, зокрема, повідомив, що в Україні за час опалювального сезону 2014-2015 років вдалося скоротити споживання газу по таким категоріям як теплогенеруючі підприємства, населення та бюджетні установи на 20%, що склало загалом близько 4,6 млрд. куб. м. газу. Також зазначив, що Урядом запроваджено програму заміщення газу для населення шляхом придбання «негазових» котлів. За його словами населення взяло кредити на 50 млн. грн. на негазові котли, при цьому держава відшкодовує 20% тіла кредиту. Також Савчук С.Д. зазначив, що у рамках директиви ЄС Урядом прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Виконання цього плану із залученням інституційних інвесторів, а також українських інвесторів у 2020 році дасть можливість збільшити використання відновлюваних джерел енергії в загальному балансі до 11%.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр екології та природних ресурсів Шевченко І.А., Міністр інфраструктури Пивоварський А.М., Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О.

  Народні депутати заслухали звіт робочої групи з перевірки оприлюднених Державною фінансовою інспекцією повідомлень про фінансові порушення, а також з перевірки інших фактів зловживань в державному секторі економіки. За результатами голосування («за» -189) Верховна Рада не продовжила роботу зазначеної робочої групи.

  Під час пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 99 депутатських запити (з них 28 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо вжиття невідкладних заходів, направлених на захист прав громадян, які для лікування потребують дороговартісних лікарських засобів та вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення їх лікування»(Шипко А.Ф.);

  «щодо прискорення процедури внесення змін до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення» (група народних депутатів Юринець О.В., Подоляк І.І. та інші);

  Міністра закордонних справ «щодо лібералізації візового режиму та активізації економічних стосунків України з розвинутими країнами світу» (Романова А.А.);

  Міністра фінансів, Голови державної казначейської служби «щодо стану виконання Державного бюджету України та стану державного боргу за січень-квітень 2015 року» (Головко М.Й.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Кривошея Г.Г. («Народний фронт») привернув увагу на відсутність гарячого постачання у багатьох житлових будинках м. Києва. Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Лінько Д.В. (Радикальна партія Олега Ляшка) у своєму виступі, зокрема, привернув увагу до фактів рейдерського захоплення малих та середніх сільськогосподарських підприємств. Звернувся до Міністерства внутрішніх справ з вимогою розслідувати зазначені факти;

  Медуниця О.В. («Народний фронт») звернувся до Міністра внутрішніх справ з вимогою щодо розслідування справи стосовно екологічної катастрофи у м. Шостка Сумської області, яка сталася через розлиття особливо небезпечних отрутохімікатів та притягнення до кримінальної відповідальності винних. Закликав Уряд розглянути питання транспортного коридору Суми – Київ і відновити залізничне сполучення із Західною Україною;

  Галасюк В.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») у своєму виступі, зокрема, закликав Уряд створити антикризовий економічний штаб для вирішення нагальних проблем у діяльності підприємців та промисловців;

  Силантьєв Д.О. («Радикальна партія Олега Ляшка») озвучив проблему оздоровлення дітей в Україні. Звернувся з вимогою до Прем’єр-міністра України розробити програму дитячого оздоровлення дітей на 2015 рік. Просив вважати його виступ депутатським запитом.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 травня 2015 року.