• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 16 січня 2015 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 272 народних депутати), Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б. повідомив про те, що сьогодні відбулася зустріч Президента України, Прем’єр-міністра України, голів усіх депутатських фракцій, Секретаря Ради національної безпеки і оборони, під час якої Президент України виступив з ініціативою щодо внесення до Верховної Ради законопроекту про зняття депутатської та суддівської недоторканності.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр оборони Полторак С.Т. та Міністр фінансів Яресько Н.

  У своєму виступі Міністр оборони Полторак С.Т., зокрема, повідомив, що в зоні проведення антитерористичної операції є достатня кількість військових шпиталів і що українські військові повністю забезпечені харчуванням та медичною допомогою. Міністр поінформував, що, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік, Міністерству оборони передбачено фінансування у розмірі 44,6 млрд. грн. Основні напрями видатків розподілені наступним чином: розвиток озброєння та військової техніки - 14,2 млрд. грн.; підготовка Збройних Сил - 1,9 млрд. грн.; утримання Збройних Сил - 28,7 млрд. грн.

  Міністр фінансів Яресько Н., відповідаючи на запитання народних депутатів, заявила, що на сьогодні Україна у повному обсязі виконує всі свої зовнішні фінансові зобов'язання, а також підкреслила, що для перемоги над зовнішнім агресором військової мобілізації замало, потрібне проведення фінансової мобілізації, щоб забезпечити безперебійне фінансування оборонних витрат, але при цьому зберегти існуючий рівень соціального забезпечення.

  Крім того, Міністр фінансів поінформувала, що місцеві бюджети отримали додаткові ресурси на виконання своїх повноважень, як самоврядних так і делегованих державою. За її словами, джерела наповнення місцевих бюджетів було розширено за рахунок передачі з державного бюджету 100 % плати за надання адміністративних послуг та державного мита, 10% податку на прибуток підприємств, збору від роздрібного продажу підакцизних товарів зі ставкою 5% від вартості реалізованого товару, а також податку на нерухомість, автомобілів.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В. та заступник Міністра охорони здоров’я Терещенко А.В.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальної партії Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву.

  Верховна Рада обговорила та включила («за» - 297) до порядку денного сесії проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів) (р. № 1776), внесений Президентом України та визначений як невідкладний.

  Народні депутати заслухали інформацію Голови Національного банку Гонтаревої В.О. щодо стану грошово-кредитної системи в Україні. Також вона відповіла на численні запитання народних депутатів.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. оголосив:

  -                       про створення між фракційного депутатського об’єднання «За Київ» (співголови – народні депутати Новак Н.В., Луценко І.В.);

  -                      про вихід народного депутата Бондаря В.В. зі складу депутатської групи «Воля народу» та входження його до складу депутатської групи «Економічний розвиток».

  Верховна Рада не включила до порядку денного проект Закону України «Про внесення змін до статті 41 Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо зниження відсоткової ставки для кворуму) (р. № 1778) («за» - 204).

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 лютого 2015 року.